М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Поміркуйте, про які цінності йдеться у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять…» Назвіть їх, проілюструйте прикладами з твору. Чи змінюються цінності з плином часу

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Marksensei
Marksensei
21.02.2023

— Чим є для українськоїлітературитворчістьШевченка?

(Надзвичайнимявищем.)

— Де і коли народився поет?

(9 березня 1814 р. в с Моринці на Черкащині.)

— Скількибратів та сестер мав Тарас Григорович?

(Два брати:Микита і Йосип. Три сестри: Катря, Ярина, Марія.)

— У кого спочаткунавчався наш поет?

(У шкільногодяка-п'яниці.)

Потім?(У маляра, але Тараса приставили козачком до пана)

— СкількибулороківШевченкові, коли йоговикупили з кріпацтва?

(24 роки.)

— Як називалась перша збіркамитця?

(«Кобзар»)

Назватиостанню книжку з прижиттєвихвиданьпоета.

("Букварпівденноруський".)

— Коли помер Шевченко і де йогопоховали?

(10 березня 1861 року, поховали на Смоленськомукладовищі в Петербурзі, у травніпереза хоронено на Чернечійгорібіля Канева.)

Після закінчення Академії мистецтв у 1845 р. Шевченко повертається в Україну з наміром там оселитися. Він знайшов роботу у Київській археографічній комісії та почав змальовувати історичні пам`ятки по всій Україні. Побував у Кирилівці, був обурений знущанням над простими селянами – кріпаками.

1845р. – рік розквіту творчих сил Шевченка: написав п`ять поем та «Заповіт». У Києві познайомився із Костомаровим, письменником, ученим – істориком. Саме він загітував Шевченка приєднатися до таємної політичної організації, яка називалась Кирило – Мефодіївське братство, його девізом було: « І не буде ні царя, ні пана, ні кріпака». Студент Петров вступив до братства з провокаційною метою, доніс у поліцію на його учасників, і 5 квітня 1847 р. Шевченка було заарештовано і в супроводі двох дужих жандармів відправлено до Петербурга.На допитах Шевчен­ко тримався мужньо, не втрачав гідності, дипломатично відповідав на запитання слідчих.

Тут, у казематі, у нестерпному очікуванні вироку Т. Шевченко провів квітень і травень. Вирок виявився жорстоким: заслання до Орської фортеці без терміну заслання рядовим солдатом, Заборона писати і малювати.

В одиночній камері центральної упра­ви політичної поліції гіркі поетові розду­ми вилились у чудову лірику, яка переко­нує, що не злоба й ненависть, а любов жи­ла в його серці у скрутні часи випробу­вань. Любов до знедоленої України та її народу, до Бога, своїх побратимів і спів­чуття до всіх нещасних, навіть до тюрем­них наглядачів. Тринадцять проникли­вих, глибоких за змістом творів об'єднано в ліричний цикл «В казематі».

Саме у тюрмі Шевченко написав цикл із 13 поезій « У казематі». Однією з них і була поезія « Садок …» - шедевр світової пейзажної лірики.

Напрочуд світлий і радісний вірш «Садок вишневий коло хати...» - 8-й твір з цього циклу, написаний у 1847 році. У ньому втілено спогади і мрії автора про Україну.  

 

Злидні, горе, страждання, стогін підневільного народу. І водночас - сите життя розбещеного пан­ства, поміщицьку сваволю. Біль за скрив­джений народ знайшов відображення в картині «Селянська родина», яку Шевчен­ко написав 1843 року.

4,4(93 оценок)
Ответ:
1356864
1356864
21.02.2023

Відповідь:

на мій погляд

В. Нівелювання самобутньої особистості під впливом натовпу

Пояснення:

А. Захоплення прагненням особистості позбутися туги, жалю (прагнення особистості  позбутися туги в діях Шептала не бачу)

Б. Заклик до активної життєдіяльності (ніяких дій, які свідчать про активну життєдіяльність Шептала не бачу - бачу його разовий "бунт", який нічим не закінчився)

В. Нівелювання самобутньої особистості під впливом натовпу (нівелювання, тобто знищення самобутньої особистості - бачу, тому вважаю, що саме це є ідеєю твору)

Г. Засудження легковажності, надмірної гордості ( легковажним Шептала не вважаю, надмірно гордовитим теж - тому засудження в цих гріхах не бачу)

4,7(89 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ