М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Якби вам потрібно було розповісти комусь лише одним словом , про що йдеться у творі "Сто тисяч", яке б це було слово?​

👇
Ответ:
Rozo4ka1mr
Rozo4ka1mr
17.03.2020

Жадоба до збагачення, "Гроші"

4,4(97 оценок)
Ответ:
krokodilol
krokodilol
17.03.2020
ВідповідьГроші
4,5(17 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
mintotea
mintotea
17.03.2020

у повісті «тарас бульба» м. в. гоголь описує життя запорізьких козаків, їх боротьбу за свободу і незалежність.

одна з головних тем твору - тема вірності і зради. серед козаків любов до рідної землі, вірність військовому обов'язку, почуття товариськості шанувалися найважливішими якостями.

напередодні важкого бою наказний отаман тарас бульба говорить козакам: «немає уз святіше товариства». вірність цьому почуттю він проносить через все битви і випробування. у бою під дубно він не раз поспішав на виручку товаришам. в останні хвилини життя він думає не про муках, які йому належить винести на багатті, а про те, як врятуватися козакам. «вже вогонь піднімався над багаттям, захоплюючи його ноги», а очі старого полковника спалахнули радістю, тому що побачив він: козаки були вже на дністрі, «кулі сипалися на них зверху, але не діставали».

вірний своєму військовому обов'язку старший син тараса бульби остап. він хоробрий воїн, іеющій «виміряти всю небезпеку і всі положення справи». але в важкому бою «схваті- ись з остапом трохи не восьмеро разом» і взяли його в полон. до лобового місця полонені козаки, серед яких був і остап, «йшли не боязко, чи не похмуро, ніс якоюсь тихою гордістю». віра в справедливість своєї справи, за яке вони віддавали життя, надавала козакам сили, винести муки кари. остап звернувся до товаришів із закликом: «дай же боже, щоб усі, які тут стоять єретики, не почули, нечестиві, як мучиться християнин! »

вірність рідній землі звучить в словах спливав кров'ю кукубенко: «нехай же після нас живуть ще краще, ніж ми, і красується вічно улюблена христом руська земля!

беззавітно люблячи свою батьківщину, козаки зневажали зрадників. а як же боляче було тарасу, коли зрадником виявився його молодший син! андрій був хоробрим воїном. спостерігаючи за тим, які дива одним шаленим натиском своїм виробляв андрій, дивувався старий тарас і казав: «і це добрий - враг би не взяв його! - вояка! чи не остап, а добрий, добрий також вояка ». але молодого бульбу найбільше сама битва, а не мета, в ім'я якої вона велася. у битві він чув «чарівну музику куль і мечів», нісся, як «п'яний, в свисті куль, в шабельному блиску і у власному спеку». тому-то, коли андрія попросила про прекрасна полячка, він зрадив своїх товаришів і перейшов на бік ворога. для тараса цей вчинок сина був тяжким горем. старий полковник не може пробачити зради кому б то не було і вбиває андрія, кажучи при цьому: «я тебе породив, я тебе і вб'ю! »

любов до рідної землі, вірність своєму народові, почуття товариськості роблять козаків непереможними. своє захоплення запорожцями н. в. гоголь висловив такими словами: «та хіба знайдуться на світі такі вогні, муки і така сила, яка б пересилила російську силу! »

4,5(11 оценок)
Ответ:
kati1200777
kati1200777
17.03.2020
Поема «Сон» є одним із шедеврів творчості Т.Г. Шевченка. Цей твір став прекрасним відображенням життя людей села у тяжкі роки кріпосництва.

Поема була написана у 1844 році, коли кріпосництво сильно стисло груди простого народу, довело країну до голоду та глибокої залежності від панів. Обурений покірністю народу та безладдям з боку багатіїв, Т. Шевченко з глибокою ненавистю відзивається про панів, кажучи:

Накралися! А що взяли
На той свiт з собою?

Також, Шевченко описує страждання трудівників – кріпосних у селах, змальовуючи страшні картини:

А онде пiд тином опухла дитина,
Голоднее мре,
а мати пшеницю на панщинi жне.

Мені здається, що великий український поет тяжко переживав за долю свого народу, розповідаючи нам, читачам, як тяжко жилося в нашій країні.

Також, поема наповнена гнівними висловами про царя Миколі І та всіх панів.

Аж потiють та товпляться,
Щоб то ближче стати
Коло самих: може, вдарять
Або дулю дати благоволять…

Так виражати свої думки на той час було дуже небезпечно, що могло коштувати життя, але Шевченко не боявся смерті, він всією душею мріяв про покрашення життя для його рідної Батьківщини, для її багатостраждального, але такого прекрасного народу.

Мені також подобаються описи декабристів, яких автор вважав дійсно сміливими людьми, що ризикували своїм життям заради Батьківщини.

Описуючи Петербург, автор називає лайливими словами всіх прихвоснів царя, які підлещуються за гроші, а простих людей змушують працювати день і ніч на панщині.

Мене дуже вразила ця поема Т.Г. Шевченка, яка повністю, без страху розкривала тих, хто знущався з українського народу, доводив його до голоду. Великий український поет прекрасно описує страждання рідного народу і закликає до боротьби за щасливе, незалежне та радісне майбутнє своїх дітей.
4,7(6 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ