За родовою характеристикою твори Т. Шевченка «Катерина», «Наймичка» і «Марія»
В ліро-епічні
2. Марко, Настя, Трохим — герої твору
Б «Наймичка»
3. Установіть відповідність.
1 — Д. 2 — Г. 3 — А. 4 — В.
4. Коротко перекажіть сюжет поеми «Катерина». У якому сюжетному елементі події розгортаються найдинамічніше? Чому?
Катерина закохується в москаля й виходить до нього ввечері в садочок, не слухаючи батьків. Так вона, ночуючи з москалем, свою долю “занапастила”. Прийшла звістка, що москалі вирушають у похід. Коханий обіцяє Катерині, що повернеться. Закохана дівчина чує під серцем нове життя, тому виходить з дому лише вночі, ходить садом, згадує свого коханого. Через деякий час Катерина народжує дитину. Люди ж у селі сміються з неї, глузують.
Батьки Катерини скривджені тим соромом, якого завдала їм донька. Мати і батько вирішують позбутися одвічного сорому, вигнавши непутящу дочку з дому. Вони кажуть, щоб Катерина йшла у Московщину, шукала свого чоловіка, свекруху. Батько навіть не став слухати, коли дочка почала його молити. Катерина залишає село, набравши землі у садку. Попереду її чекають поневіряння на чужині, випадкова зустріч Катерини зі
Діамантовий перстень» — історія персня, що пов'язана з історією польського повстання 1830—1831 років. Цю історію розповідає дід Людмили Старицької по материній лінії — колишній військовий Віталій Романович Лисенко. На час подій йому було двадцять сім років. Він був ротмістром російської армії, командував ескадроном.
Ротмістр Лисенко, як стає відомо із його оповіді, належав до тієї частини офіцерів російського війська, які «вважаючи претензії поляків на Волинь, Київщину й Поділля безпідставними вони з повагою ставилися до нації, що повстала, щоб вирвати свою Вітчизну з рук тирана!» [2]. Повстанці мріяли про Пользу в історичних межах 1772 року.
Объяснение:
Думаю