Характеристика образу Микити Кожум'яки:
Микита Кожум'яка - позитивний персонаж, який виступає справжнім захисником рідної землі. Він сильний фізично, має дух патріотизму, є вірним сином свого народу. Одного разу у його краї сталось лихо. Микита не зміг стояти осторонь, тому звільнив рідну землю. Силу цього персонажа підтверджує те, що він може м'яти одночасно 12 шкур. Звідси і його прізвище - Кожум'яка. Я захоплююсь цим героєм, його витримкою, мужністю та любов'ю до рідного краю.
ЦИТАТА:
Невже країна вся байдужа?.. Невже у нас немає мужа Палкого серцем, молодого. Який би зваживсь на двобій…?
Відповідь:
1. Полковник Шрам, бо хоче об'єднати Україну, Черевань, бо дружні старий козак, у якого кредо "Моя хата скраю, я нічого не знаю"
Антигерой: Брюховецький, бо здобуває владу безчесним шляхом, і вбиває конкурентів, Матвій Гвинтовка, бо був "другом" і в Сомка і в Брюховецького, хоче бути з переможцем.
2. Це Доба Руїни, а самп 1663 рік рік Чорна Рада, де вибирати гетьмана.
3. Спочатку мати Лесі Череванівна пообіцяла Якимові Сомко, що дасть за нього свою дочку Лесю, але сама Леся закохується у Петра Шраменка , і коли була битва між Петром і Кирилом Туром Сомко допомагає встати Кирилу, який вкрав Лесю, тому Леся розуміє, що для Сомка доблесть важливіша ніж кохання. В кінці роману Леся і Петро одружуються.
4. Назва роману "Чорна Рада", бо в основу твору події Чорної Ради в Ніжині 1663 року.
Війна це непорозуміння двох сторін. Більше дізнатися про справжню війну можна із твору "Ніч перед боєм". Люди, які захищають свою батьківщину, не боячись нікого. Вони ідуть у бій, не знаючи, що їх жде попереду: чи залишаться вони живими, чи ні... Молодь, яка боїться, іде вперед захищаючи не тільки себе, а й свою рідну Батькіщину, думає про майбутнє. Війна забирає справні життя людей, які не винні зовсім. Для мене війна - це дуже страшно. Саме слово викриває якусь неприязнь і страх, тому нікому не бажаю війни.