М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Як у творі Ніни Бічуї показано мрії почуття переживання героїв підлітків

👇
Открыть все ответы
Ответ:

За життя Тарас Шевченко був видатною і яскравою особистістю.

Сам той факт, що він народився і виріс у багатодітній сім’ї селян-кріпаків і ще дитиною проявив надзвичайний потяг до знань і талант митця-художника та поета, свідчить про те, що цю людину подарував українському народові сам Господь. Визначні українці вважають, що Т. Шевченко вивів нас із феодального рабства і царської неволі до рівня державної нації. Він – наш пророк і провідник. Серед найвідоміших митців світу не знайдеться іншої людини, яка б вийшла із самих низів суспільства і досягнула духовних вершин. Т. Шевченко творив в умовах жорстокого тиску і переслідувань з боку царського режиму. В той же час його творчість отримала визнання в найвищих світських колах імперії. Він здійснював екскурси в далеку історію європейських країн, співставляв тодішні події з українськими реаліями в умовах жорстокої цензури і сваволі царських спецслужб. У своїх численних творах відновлював історичну правду й справедливість українців. Філософія його життєвої позиції полягала у визволенні України й українців з імперського гніту. Тарас Шевченко оспівував лицарів національного духу, великих діячів козацької доби всупереч прагненню ім­перської влади швидко стерти з пам`яті народної на­віть згадку про ті часи та події, про тих героїв. Його талант, даний Всевишнім, а також творча праця впродовж всього життя спричинилися до формування життєвої позиції всіх наступних поколінь борців за волю України. Пам’ятники Шевченкові споруджено в багатьох країнах світу. Також твори його перекладені мовами провідних держав і народів.

Минуло 197 років від народження Тараса Шевченка. Але, читаючи його твори «Кавказ», «Неофі­ти», «Мазепа», «Гайдамаки», «Берестечко» та ряд ін­ших, приходимо до висновку, що він писав немов про наш час. Згадаймо, як оцінив Шевченко наслідки страти Гонти і Залізняка: «…над дітьми козацькими поганці запанували». Чи не так сталося після вбивств сучасних лідерів, провідників і героїв? Нагадував Т. Шевченко й кожному з нас про необхідність вистояти в умовах лихоліть і скрути, бо «не вмирає душа наша, не вмирає воля, і неситий не виоре на дні моря поля» і закликав: «Борітеся – поборете, вам Бог помагає, за вас правда, за вас слава і воля святая».

Читаймо, шануймо і любім духовного батька всіх українців – Тараса Григоровича Шевченка!

4,7(65 оценок)
Ответ:
polinasenotova
polinasenotova
10.02.2022

   Нещодавно я прочитав(прочитала) повість Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили”. Мені ця повість дуже сподобалася і я вирішив написати до неї невелике продовження.

   Минуло п’ять років. Усі персонажі знайшли свою стежку у житті. Проте на які відстані не занесла їх доля, вони всеодно рано чи пізно зустрінуться. Саме це і сталося. Одного разу вирішив Іван Сила з Мілкою відвідати столицю. У столиці майже нічого не змінилося: той самий вокзал, будинки, та сама площа. Так само як і колись, усі метушаться, кудись поспішають.

   Проте увагу Івана привернула метушня на площі. Підійшовши блище Іван побачив як поліцейський упіймав злочинця. Поліцейський голосно переконував хлопчину, що крадіжка- це дуже погано.

   Голос поліцейського здавався Іванові дуже знайомим. Через мить погляд поліцейського упав на Івана. Силач усміхнувся. Поліцейським був Міха Голий. Люд з площі почав розходитися, а поліцейський обняв Івана.

   Почалася довга душевна розмова. Міха розповів, що давно зав’язав з крадіжками. Став поліцейським. Нещодавно одружився.

   Іван попросив друга щоби він завітав до нього в гості. Поліцейський зауважив що давно хотів відвідати старого друга. Навіть сказав що запросить до Івана у гості Піню, Пандорського, Фандіго та Ренату. Силач був у захваті.

Вражені зустріччю троє розмовляючи гуляли по столичним вулицям.

4,8(69 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ