М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Особливостями крмпозиції повісті Н.Бічуї Шпага славка беркута є

👇
Ответ:
urkashkz777
urkashkz777
27.04.2020

зміщення часових площин, різнобічний показ героїв, заглиблення у психологію.

4,7(88 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Nickhoffmanru
Nickhoffmanru
27.04.2020

Іван Нечуй-Левицький — один із найвизначніших українських письменників, автор таких відомих творів з народного життя, як "Микола Джеря" і "Кайдашева сім'я". Ці твори стали неначе чистими перлинами на ґрунті української літератури, виділяються своїм високим художнім рівнем, письменницькою майстерністю.

Уже з перших сторінок повісті "Кайдашева сім'я" читач потрапляє в село Семигори, що знаходиться в яру, який "в'ється гадюкою між крутими горами, між зеленими терасами". В уяві постають під солом'яними стріхами хати, подвір'я, що огороджені невисокими тинами, з димарів ледь помітною змійкою вгору піднімається дим. Нарешті зустріч з героями. Неначе живі стають вони перед очима. Ось Маруся Кайдашиха — гарна господиня, що рано встала і почала готувати сніданок. Кріпаччина висушила її душу, знищила в ній все добре, ніжне, ласкаве, Тепер жадоба до власності керує всіма її вчинками. Вона довгий час працювала в панів, навчилася зневажливо ставитись до бідніших за себе. Саме через це в сім'ї найчастіше виникали сварки.

Тут. же її чоловік Омелько Кайдаш. Він не сидить без діла. Працює по господарству. Його зовнішність і характер мали на собі відбиток важкої праці. Пекучий біль неволі, який залишився в його душі, він намагався залити горілкою. Вона й довела його до загибелі. Стає жаль цього працьовитого, доброго чоловіка, якого згубило пияцтво, безвихідність підневільного життя.

Чим більше заглиблюєшся в текст, тим важче стає на душі. Але чому ж? Та тому, що рідні люди перетворюються на ворогів. Невже так можна ненавидіти найрідніших? І через що? Хіба тут винна лише власність? А де поділися людська совість, повага, милосердя, душевна щедрість? Якими ж принципами керуються герої твору? Постійні сварки за "моє" і "твоє", життя за принципом: "моя хата скраю", думки тільки про себе, а про інших байдуже. Відстоюючи ці принципи, вони готові очі повибивати одне одному. І не тільки у переносному значенні, адже Мотря у сварці за мотовило дійсно вибила свекрусі око. А пригадаємо епізод, коли та ж Мотря полізла на горище, щоб забрати свою курку, і заодно покрала яйця в Мелашки. Лаврін забрав драбину, і "Мотря теліпалася на стіні, наче павук на павутинні". Читаючи повість, ми сміємось. Але сміх цей гіркий. Письменник з такою художньою майстерністю змалював дрібновласницький побут українського села, щоб ми від душі посміялись і разом з тим здригнулися від жаху. Ми ж знаємо, що українці — народ добрий, щедрий, привітний, гостинний. Але стає зрозумілим, що постійні злидні, нестача зробили їх дріб'язковими, виховували жорстокість, злість, бездушність, заздрість.

4,6(95 оценок)
Ответ:
milarudneva449
milarudneva449
27.04.2020

ответ:Тарас Шевченко – великий письменник нашої нації. Кобзар, використовуючи мову народних мас, підніс нашу мову та культуру на новий рівень. Саме Тарас Шевченко відкрив можливості української мови як мови, що може задовольняти спілкування в різних сферах суспільного життя. Тарас Шевченко – основоположник сучасної української літературної мови.

Твори автора містять багато ідей та переконань, які відіграють важливу роль у житті нації. Шевченкові поезії та поеми впливають на формування особистості, виховують в ній патріотизм та любов до народу. Великий Кобзар – видатний письменник України, який допомагає зрозуміти норми життя нашої нації. Для нас, українців, він є гідним прикладом. Шевченко для нас – мудрець-наставник, у якого треба повчитися любові до рідної землі.

apsiganocj и 152 других пользователей посчитали ответ полезным!

92

4,0

(60 оценок)

Остались вопросы?

НАЙДИ НУЖНЫЙ

ЗАДАЙ ВОПРОС

Новые вопросы в Українська мова

Спишіть слова, уставивши пропущені букви е, н. Нов..на, вел., тень, 3.. ..нкуватий, сп..котний, кр..жаний, мавп..ня, тр..вога, дон..чка, зб.р..гти, ж.…

Джерело це дзвінкі чи глухі

Придумати речення з Прилітати-відлітати.

4 речення з прикметниками

Не велику казка про літету п 9-10р

Скласти зказку про букву п для 1 класу

Зкласти казку про букву п

Зкласти казку про букву п

Яке закінчення називають нульовим? Наведіть приклади слів із нульовим закінченням.

Указати, у якому рядку в усіх словах кількість букв менша, ніж звуків. А Общипати, який, по-моєму. Б Пасажирський, чух

Объяснение:

4,4(85 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ