1) У Валентина Чемериса було 3 псевдоніма: Грицько Псьол, Сидір Хоролець і В. Заїченський.
2) В період з 1993 по 1994 р.р. працював в Адміністрації Президента України головним консультантом Президента з питань літератури.
3) Свій творчий шлях Валентин Чемерис розпочав виключно як сатирик–гуморист, а вже потім розвинув власні здібності у інших жанрах.
4) За фахом Валентин Чемерис - журналіст.
5) Після смерті своєї дружини Валентин Чемерис запевняв, що більше ніколи не одружиться, бо такої жінки, як вона, просто не існує.
Объяснение:
Відповідь:
Зазначене речення є цитатою з твору І.Нечуй-Левицького "Кайдашева сім"я". За жанром «Кайдашева сім’я» - це соціально-побутова сатирично-гумористична повість. Цікаво, що в повісті майже немає сцен, у яких би лунав сміх. «Кайдашева сім’я» населена дуже серйозними людьми. Їм не до сміху, оскільки всі вони - учасники великої родинно_побутової війни, якій не видно кінця. Змальовуючи цю «війну», прозаїк раз у раз вдається до гумору. А в наведеній цитаті як яскравий комічний засіб використав змішування стилів - високим епічним стилем описує сцену побутової бійки. Згадаймо піднесений стиль козацьких пісень, балад - "То не грім в степу грохоче, То не хмара світ закрила. То татар велика сила Козаченьків обступила". Війна в родині і те, як описує її автор викликає сміх, але крізь цей сміх пробиваються сльози…
Пояснення:
Відповідь:
Нині живе в Києві, працює в редакції газети „Літературна Україна”. Свій творчий шлях Валентин Чемерис розпочав як сатирик-гуморист. Видав 16 веселих збірок — гуморески, пародії, веселі повісті. Зібрав і впорядкував том „Українські анекдоти”. Лауреат премії в галузі сатири та іумору ім. О. Вишні, літературно-мистецької премії ім. Ю. Маківчука, ім. Ю. Янов-ського за кращі оповідання.
Виступає як публіцист на шпальтах газети „Літературна Україна”, де й працює в останні роки
Пояснення: