Славко Беркута — несподівано для себе й оточуючих програє змагання із фехтування, хтось паплюжить його ім'я, через що його навіть хочуть вигнати зі школи… Та ці проблеми він намагається вирішувати з гордо піднятою головою, як дорослий. І хоча йому не вірять, він не хитрує, не викручується. Славко говорить правду і стоїть на своєму, хай навіть його виженуть.
Лілі Теслюк — успішна, всебічно розвинена і талановита дівчинка, яка виявила себе і в кіномистецтві, і у бальних танцях, і у вивченні іноземних мов — ще один яскравий образ дитини у повісті, який, хоч і не так глибоко психологічно вмотивований, але важливий порушеною проблемою лідерства.
Юлько Ващук — відмінник у школі, розумний і талановитий хлопець, який обожнює малювати, проте закритий в собі, самотній. У конфлікті зі Славком, спровокованому Юльком, останній був поранений шпагою. Після цього він перестає бути другом Славка. Одного разу, коли Юлько ще із трьома хлопцями вийшов з гастроному, в якому він пив, його побачила працівниця міліції, спитала, як його звуть. Тоді Юлько назвався Славком Беркутою. Винним став Славко, якого згодом виправдали, проте вину Юлька так і не розкрили.
Стефко Вус — один з головних персонажів твору, напівсирота, якого виховує недбалий батько. Сестра Стефка, Настя, не витримавши батькового виховання, пішла до інтернату. Стефко жив вуличним життям, прогулював уроки, проте не втратив хороших людських рис: був прихильним до тварин, зробив спробу завадити Юльковому плану помсти Славкові за поранення.
Объяснение:
Напевно кожен із нас замислювався над тим чи правильно поступила Ганна,що все життя приховувала і змовчувала.Хтось осуджує Ганну,а хтось виправдовує і жаліє.Не проживши життя Ганни не зрозумієш її вчинок.Я Ганну не осуджую бо в першу чергу вона думала про сина.Немаючи змоги самій виростити і виховати дитини,підкидає сина багатим бездітним людям.Але сама іде наймичкою,щоб бути рядом.Ніхто не розуміє що творилося в неї в душі.Радіючи кожного ранку коли малий Марко називав її мамою вона піклується про дитину,а ввечері плаче і проклинає свою долю.Навіть коли вмерла стара Настя,а Марко виріс і настав час одружуватися то відмовилася наймичка.Мотивуючи тим,що з її сина будуть насміхатися,бо він багатий,а вона наймичка.Наймичка натура-безмірно глибша,почуття у неї сильне,любов до сина перемагає все інше.Вона і тут ставила насамперед благополуччя свого сина.Вона каралася весь вік в чужій хаті,але була щаслива,хоч і на хвилинку,бо з нею був її син.Коли ж занедужала всі переживали і ось тоді вона вирішила відкрити свою тайну.Вирішила зняти гріх із душі,перед смертю все розповіла.
Мені здається,що кожна любляча мати,в такій ситуації,вчинила б як наймичка.Головне, щоб дитина ні в чому не потребувала,а любов свою віддавати можна і наймичкою.Тільки як жити з таким тягарем?Як винести всі тяготи долі?Але материнська любов всесильна і витерпіти можна все заради щастя дитини.
Ганна-сила,благодать,милість Божа.І завдяки цьому вона перенесла всі тяготи і незгоди долі.Все життя каралася,що Марко не знає хто його мати.Але перед самою смертю все розповідає і цим самим знімає камінь із своєї душі.
Мені здається,що запізно вона розповіла.Не змогли вони з сином наговоритись.Марко зрозумів би і прийняв,бо він її любив.
Объяснение: