Відповідь:
1. Події, описані в повісті М. Коцюбинського «Дорогою ціною» відбувалися... у 30-х роках ХІХ століття цитата: Діялось се в тридцятих роках минулого століття.
2.З якою сільськогосподарською худобою порівнюється неволя народу – тур . цитата: То не віл був у ярмі, звичайний господарський віл, якого паша й спочинок могли зробити щасливим: ярмо було накладене на шию дикому турові, загнаному, знесиленому, але овіяному ще степовим вітром..
3. чого НЕ робили пани з тими холопами, яких було спіймано за втечу... не вішали на центральній площі. цитата Лиха доля чекала втікача: його оддавано в рекрути, засилано на Сибір, катовано канчуками, тавровано, мов худобу, або з оголеною напівголовою, збитого, збасаманеного, одсилано в кайданах назад до пана (методом виключення - немає вішали на площі)
4.За що Остап засуджує простий народ? Бо народ: байдуже ставиться до власної волі цитата: злість бере на наших людей: застромив віл шию в ярмо та й байдуже йому, тягне, хоч ти що..
5. Від чого застерігає Соломія Остапа? не йти селом. цитата: — Ну, то не йди, голубе, селом, щоб не побачив хто...
6. Втікаючи, Остап найбільше хвилюється за... дідуся цитата: — Бувай здорова... Гляди ж, не забувай мого дідуся... Перекажи, хай вони не журяться.
7. Що сталося з утікачами під час переправи? на них наскочили козаки і почали стріляти. Через це не всі люди сіли в човен. цитата: — Лови їх! В'яжи! — гукали козаки, впадаючи на тих, що не встигли сісти у човен. Вони зіскакували з коней і кидались на втікачів. Усе змішалося
8.Що сталося з Остапом, коли вони з Соломією вийшли на берег? - Кордонний козак підстрелив Остапа. цитата: — Хто там?..— кинув у пітьму кордонний козак і, не дочекавшись одповіді, бахнув наосліп із рушниці. - Ой! — скрикнув Остап, ухопившись за груди, і захитався.
9. Чому Соломія залишила Остапа у плавнях? Бо він був поранений, а Соломія хотіла швидше знайти вихід. цитата: Чи не краще б лишити тут Остапа — вона ж йому однаково нічим не годна за — та самій метнутись й пошукати виходу? Так було б певніше й скоріше
10. Що трапилося у плавнях із Соломією? Що вона там побачила? Вона заблукала і побачила, що горять плавні. цитата: Обернувшись назад і глянувши на небо, вона побачила червоні, як грань, хмари — і зразу стали зрозумілими їй і той дим, що вона чула, і тепло, і неспокій птахів, і тікання звірів. Плавні горіли…
11. Що сталося із Соломією, коли вона з Іваном Котигорошком визволяли Остапа? потонула. цитата: Вона чує, що могутня течія бере її в свої обійми, а чорна гли-бінь тягне за ноги. Приходить смерть.
12. Як склалося життя Остапа? Він самотньо жив на бессарабській полонині, охороняв пам'ятник, поставлений на згадку розливу людської крові; часто згадував Соломію.. цитата: На високій бессарабській половині…стоїть одиноко високий пам'ятник, поставлений на згадку розливу людської крові. Там колись бились турецькі яничари з московським військом. Тьмяно світяться вікна у маленькій хатинці, де сторож варить собі убогу вечерю…. Сивий дід гріє свою бороду біля вогню і слухає розмову вітру…
Пояснення:
Є багато різних цікавих людей, які досягли у житті чимало, які є прикладом того, як втілювати в життя свої мрії, творити для людей прекрасне, бути гідною людиною і патріотом.
Я хочу розповісти вам про чоловіка, який став відомим завдяки музиці. Святослав Вакарчук - український музикант, вокаліст, композитор,автор власних пісень,лідер і засновник рок - гурту «Океан Ельзи», заслужений артист України, кандидат фізико-математичних наук, громадський діяч
Святослав має темне,витке волосся ,з-під якого видніється його високе чоло. Це свідчить про те, що він дуже розумна та винахідлива людина. Музикант має ясний, відкритий і проникливий погляд. Виразні, карі очі весело дивляться з-під тонких та довгих бровей. Його щира та відверта посмішка дарує радість усім людям, а оригінальний, злегка захриплений голос і відмінну музику обожнюють мільйони шанувальників. Святослав має невисокий зріст та середню статуру. Музикант надає перевагу зручному вбранню, а також його одяг відповідає обставинам , в яких він перебуває.
Кожен з нас шукає свій ідеал. Це може бути людина, твір мистецтва, витвір художнього слова, літературний герой,а для мене ідеалом є Святослав Вакарчук.
Відповідь:
9. Установіть відповідність між твором і рядками, які йому належать.
1Г, 2Д, 3А, 4Б,
без варіантів відповіді залишилася цитата з "Марусі Богуславки" (В) То визволь нас, господи,/ Із тяжкої неволі, / Гей, на тихі води,/ На ясні зорі,/ На край веселий,/ Между мир хрещений!
1 «Ой не ходи, Грицю» - Г. цитата: Ой не ходи, Грицю, та й на вечорниці,/ Бо на вечорницях дівки-чарівниці!/ Котра дівчина чорні брови має,/ То тая дівчина усі чари знає
2 Зажурилася Україна - Д цитата: Ой козак до ружини,/ Бурлака до дрюка:/ Оце ж тобі, вражий турчин,/ З душею розлука!
3 «За Сибіром сонце сходить? - А цитата Прийшла туга до серденька,/ Як у світі жити?/ Світ великий і розкішний./ Та ніде ся діти!
4 «Чи не той то Хміль» - Б цитата: Ой, втікали вражі ляхи — / Погубили шуби.../ Гей, не один лях лежить/ Вищиривши зуби!
A Прийшла туга до серденька Як у світі жити? / Світ великий і розкішний. / Та ніде ся діти!
Б. утікали ляхи погубили шуби... / Гей, не один лях лежить, вищиривши зуби
В Ти визволь нас, Господи, / Із тяжкої неволі / Пошли, Боже, на многая літа / I до конця віка!
Г Котрая дівчина чорні брови мае, / То тая дівчина усі чари знає
Д Ой, козак до ружини, / Бурлака до дрюка: / Оце ж тобі, вражий турчин, / З душею розлука!
Пояснення: