Літо – найтепліша пора року. Довгі сонячні дні змінюють короткі теплі ночі. Погода надворі найчастіше ясна, над головою розкидається безкрає синє небо. Дерева стоять пишно вбрані в яскраві зелені шати. Попід ними повсюди густо росте травиця, усіяна барвистими вогниками літніх квітів – маків, дзвоників, конюшини, пижма, ромашки, календули… А над ними порхають метелики та гудять всякі мушки.
Літо прикрашає сади й городи. Спіють соковиті вишні, за ними поспішають абрикоси та персики. Великі червоні полуниці хиляться низько до землі. Поступово «засмагають» у променях літнього сонця ще недавно зелені помідорчики. То тут, то там по арках зав’язуються огірки. Ціпкі колючі віти ожини стоять всипані солодкими темно-синіми, майже чорними ягодами. І так повсюди – буйство барв, свято плодючості, приємне відчуття тепла й затишку.
В літа чудовий дзвінкий голос – то співають високо в небі або сховані у вітах дерев птахи – маестро-соловейко, вранішній жайворонок, веселий говіркий горобець. А ближче до вечора музика літа змінюється – то вступає хор цвіркунів, що не замовкає аж до самого ранку.
І навіть дощ влітку теплий і лагідний. Під шатром низьких хмар повітря стає гарячим. Прохолодні краплі дощу змивають пил з доріг та листя, завдяки чому після воно заграє ще більш яскравим смарагдовим сяйвом.
Літо – яскраве, різнобарвне… Червень не схожий на серпень, та й липень має чим порадувати око. Високе чисте небо, тепла прозора вода річок, стиглі фрукти, насичені кольори навкруги… Немає на світі людини, яка б не любила літа!
Відповідь:
До Києва прибувають з Візантії купці на чолі з василіком (посол) патрикій Калокір. Він зустрічається зі Святославом і передає привіт від нового імператора Никифора. Потім віч-на-віч каже, що привіз гроші від імператора як плату за те, що Святослав піде війною на Болгарію. Ірина померла і Візантія відмовилась надалі платити данину Петру і тепер у них війна. Святослав відмовляється битися з болгарами. Тоді Калокір розповідає внутрішні інтриги імперії і радить взяти золото і розбити Петра, щоб той не напав на Русь з Никифором, тим часом як вони самі знищать Никифора.
2-3
Святослав радиться з Ольгою, а потім направляє посла, щоб той запропонував Петру напасти на Візантію разом, а якщо той відмовиться, то воювати з Петром.
4
Святослав збирає князів інших земель Русі і повідомляє, що його посла кесар Петро вбив, тому вони мусять піти розбити військо Петра, а потім з простими болгарами піти війною на Візантію.
Пояснення: