ТЕСТ ПО ЕНЕЇДІ 1. Як Іван Котляревський характеризує Енея на початку твору?
2. Що змусило Енея залишити Трою?
3. Для чого Юнона пішла до Еола з хлібом і сіллю?
4. Як зреагував Еней на бурю в морі?
5. Яку майбутню долю передрікав Юпітер Енеєві.
6. Як Дідона зустріла троянців і який вигляд вони мали?
7. Як змінилося становище троянців у гостях?
8. Що змусило припинити гуляння троянців у гостях?
9. Як страждала цариця від самотності і горя?
10. Що на Сицилії вирішує організувати Еней?
11. Який віщий сон наснився Енею?
12. Яку шкоду вмовляла вчинити Сицилійським жінкам Ірися за наказом Юнони і чи вдалося це їй?
Творчість відомого українського письменника Б. Харчука вчить кожного з нас виховувати в собі бережливе ставлення до оточуючої природи, до її краси. Його твори здатні з самого дитинства прищепити читачам риси доброти, чуйності і відповідальності за оточуючий нас світ. Частіш усього ми бачимо непорозуміння людей до тих, хто знаходить підтримку і порозуміння саме у природі. На основі прочитаних мною творів я маю змогу зробити висновок, що людина і природа міцно і назавжди взаємопов’язані друг з другом. І тому ми повинні сприймати оточуючу нас природу не тільки очима, а й серцем і душею.
Ми повинні наслідувати справі героя творів Б. Харчука та робити все, що є в наших силах для збереження природи, для її розуміння і для найбільшого з нею зближення. Ніколи не слід знищувати рослинний світ, ніколи не слід ображати тварин, бо все те, що нас оточує у житті – теж живе. Прикладом для нас може служити Планетник – герой однойменного оповідання Б. Харчука, про якого він написав: «Він ніколи не зривав листя, не ламав гілля, старався не толочити постолами трави – усе живе, усе для чогось призначене. Навіщо ж його мучити й нівечити?». Про це ж саме говорить багато повір’їв та народних легенд українського народу, які досить часто зустрічаються у творах письменника.
Для більшості творів Б. Харчука притаманна думка про збереження природи і її краси, і саме цю думку ми ніколи не повинні забувати, зробивши прикладом для себе і своїх вчинків героїв творчості письменника. Для того, щоб стати гідним членом нашого суспільства, «щоб жити і вдосконалюватися — піднятися до краси і сили природи, до волі і єдності».