Відповідь:
1. Автор знайомить читатача з головним героєм - Федьком.
2. Хлопці запускають повітряного змія, а Федько ігає. Потім забирає у хлопців змія.
3. Батько карає Федька за чергову шкоду.
4. Автор знайомить читата з ще одним героєм - сином господаря Толею .
5. Прогулянка хлопців під дощем.
6. Федько розказує хлопцям, що до школи не піде, бо піде на річку дивитися як скресає крига. Хлопці вирішують йти всі разом на річку.
7. За хлопцями на річку без дозволу ув"язався Толя.
8. Федько на спір переходить річку по крижинах
9. Толя вирішив також перейти через річку по крижинах, але майже одразу розгубився і почав панікувати.
10. Федько кидається на до і таки рятує Толю, хоча сам падає у воду. Федькові допомагають врятуватися Стьопка і Спірка.
11. Тим часом до річки прибігли мати Федька і батьки Толі. Щоб не бути покараному Толя бреше своїм батькам, що на лід його пхнув Федько.
12. Федько, який вже звик до того, що його карають, з жалю до Толі обмовляє себе, що то він пхнув його на лід.
13. Батько ввечері таки добряче лупцює Федька, але йому вже було байдуже, бо він знепритомнів від високої температури. А через три дні Фелько помирає.
14. Коли усі друзі прощалися з Федьком, Толік біжить гратися з Федьковим чижиком. "Цього чижика він сказав Федьковій матері віддати йому, бо він його виграв у Федька".
Пояснення:
3. Іван Якович любив пити медовуху, вино. Смачно готував каву, збирав і любив їсти гриби й рибу, що сам ловив. Іван Франко понад усе любив збирати гриби. Їх варили, смажили, сушили на зиму. Донька пише: “Присмажені гриби з молодою картоплею були смачною й улюбленою стравою тата”.
4. Навчаючись у Дрогобицькій гімназії, Франко жив на квартирі в далекої родички Кошицької на околиці міста. Нерідко спав у трунах, які виготовлялися у її столярній майстерні (“У столярні”)
5. Восени 1875 року Франко став студентом філософського факультету Львівського університету. Спочатку належав до москвофільського товариства. Москвофільство було дуже популярне серед галицької інтелігенції в другій половині ХІХ століття. Москвофілом був також один із засновників “Руської Трійці” Яків Головацький.
6. Як і більшість молодих людей того часу, Іван Франко захоплювався ідеями соціалізму. Читав твори Маркса, Енгельса, листувався з Михайлом Драгомановим. Однак наприкінці життя він зрозумів хибність ідеї Маркса, назвавши соціалістичну державу тюрмою.
7. Іванові Франку належить ініціатива ширшого вживання в Галичині назви “українці” замість “русини” — так традиційно називали себе корінні галичани. В “Одвертому листі до галицької української молодежі” (1905) Франко писав: “Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…”
виховало чотирьох дітей – Андрія, Тараса, Петра, Анну.
10. Подружнє життя Франків не було щасливим. Матеріальні нестатки, хатні злидні, щоденні турботи, вороже ставлення до Ольги з боку найближчих співробітників мужа, зокрема Михайла Павлика, й частини суспільства, що ставилися до неї ще з більшою неприязню, ніж до самого Франка, як до схизматички — все це зломило жінку. Наслідком були сухоти, нервове перенапруження, а згодом і цілковитий психічний розлад. Одинока, покинута дітьми померла 17 липня 1941 року і похована на Личаківському цвинтарі, на полі № 4 неподалік від свого чоловіка.11. Франко відомий своїм інтересом до індійської культури, він вивчав літературу, філософські твори, тексти Вед на санскриті. Сам він говорив: “Жаль, що я не орієнталіст”. Серед перекладів Івана Франка – біблійна “Книга Буття”. Досі це найбільш точний переклад цієї частини Біблії українською мовою.
15. Франко на сьогодні єдиним українським поетом, який номінувався на здобуття Нобелівської премії з літератури.