М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Дайте порівняльну характеристику Наталки з п'єси Івана Котляревського «На- талка Полтавка» і Марусі з однойменної повісті Григорія Квітки-Основ'яненка.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
darasnezko297
darasnezko297
14.08.2021

Відповідь:

Життя селянина сповнене щоденної праці на землі. Земля, рідна природа формують його світогляд, ставлення до навколишнього середовища і до людей. У повісті "Гуси-лебеді летять" розповідається про звичайне життя хліборобів, що мешкають у подільському селі.

Селяни-трударі у двадцяті роки жили дуже бідно. Не кожний навіть мав чоботи. Але вони пишалися тим, що працюють на землі. Урочистою подією була весняна оранка. А день, коли Михайлик, головний герой повісті, провів свою першу борозну, став для нього справжнім святом.

Від землі залежало, чи добрий буде врожай. Тому і ставлення до неї було особливе. Мати Михайлика вірила: земля усе знає, що говорить чи думає чоловік, вона може гніватись і бути доброю, і на самоті тихенько розмовляла з нею, довіряючи свої радощі, болі й просячи, щоб вона родила... Ця жінка нічого не любила так щиро, як землю. Вона глибоко розуміла природу: помічала, як плаче од радості дерево, милувалася весняними сходами, а слово "насіння" взагалі вважала святим. І цю любов до природи мати передавала Михайлику. Мабуть, інші селяни так само прищеплювали своїм дітям пошану до рідної землі, передавали їм різні прикмети та звичаї, пов'язані з нею, як дід Дем'ян своєму онуку.

Мені дуже сподобалось ставлення селян до природи, те, що вони вважали її живою істотою, поважали і любили. Мені здається, що така шанобливість і чуйність обов'язково винагороджувалась добрим врожаєм.

Пояснення:

4,4(100 оценок)
Ответ:
elenakopylova7
elenakopylova7
14.08.2021

Твір О. Олеся вразив мене своєю змістовністю та точним переживаннями кожного героя.

У ньому всі люди по-своєму особливі. Мужня князівна не хотіла показувати свого страху та прагнула заспокоїти своїх батьків. Мене захопив епізод, де князь з хоробрістю та болем у серці за рідний край переконував воєвод іти на двобій:

За яку , скажіть провину

Мусим ми платить данину?

Воєводи, на двобій!

Все дарма… Але неволі

Мусим крикнути: “Доволі!”…

Хто не бореться, той раб!

І мені стало сумно, що воєводи не послухали князя. Але із захопленням читала рядки, де дванадцять дітей невблаганно просили Микиту виступити на захист рідного краю та князівни. А він не тільки захистив усіх від ненависного змія, але й не взяв винагороди за свій подвиг, бо вважав своїм обов’язком до у скрутну хвилину. Я дуже зраділа, коли читала, як Микита переміг змія.

Казка має чудове закінчення, бо добро перемогло зло. Я раджу всім прочитати її.

4,4(29 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ