Відповідь:
Головна героїня твору — безталанна наймичка Ганна. Її життя дещо нагадує Катеринине. Як і Катерина, Ганна — жертва панської розпусти. Вона теж «покритка», але не повторює сумної історії своєї попередниці, а зберігає своє життя для улюбленого сина Марка. Ганна ні на хвилинку не забувала про свій материнський обов’язок. Любляче серце не повело її стежинами Катерини до ополонки, а підказало інший, значно важчий і благородніший шлях, до кінця життя бути позбавленою прав материнства. Чи може бути більша мука-кара для матері?
У пролозі мовиться про якусь жінку з дитям на руках. Ганна приходить на хутір «у найми проситись» тільки через рік і дуже радіє, коли господарі погоджуються її взяти, дитину доглядає, «ніби матір». Залишившись наодинці з малим, «тяжко, важко плаче», причини цих сліз «не зна Марко, росте собі». Щоб пошкодити добрій славі Марка, не згоджується бути посадженою матір’ю на його весіллі. Коли Марко і Катерина вітають Ганну після повернення з Києва, як рідну матір, вона лякається: «Може вони знають. Може, вони догадались.» В останні хвилини життя нещаслива мати всіма силами намагається діждатися Марка з дороги і відкрити таємницю його народження.
Трагедія Ганни не тільки в тому, що вона, багата, із славного селянського роду, мусить народити в пустельному полі й підкинути дитя чужим людям. Ще більших невгасимих, щоденних страждань завдає їй те, що вона мусить ховатися зі своїми почуттями до сина, притлумлювати їх, а тому позбавлена материнського щастя.
Характеристика Ганни : Любляча мати;
Щирість, простота, відвертість; працьовитість і щедрість;
Набожність, дотримується народних обрядів;
Повага до людей;
Терплячість, здатність до важких страждань;
Ніжність;
Безталанність;
Жертва тогочасного суспільства.
Пояснення:
Відповідь:
1. Климко перебував у тітки Марини три дні, тому що ... захворів. Цитата: Не спав, а в гарячці був. Без пам'яті був трохи не три дні.
2. Які квіти цвіли на вікні у тітки Марини? цитата: "...від червоних калачиків і хвастунців, що цвіли на лутках у кожному вікні",
3. Климко, вдячний тітці Марині, допоміг їй ... цитата: "Він промів тічок біля порога та вузеньку між споришем стежку до хвіртки Тоді обійшов тітчину хату, повисмикував старий цупкий бур'ян попід призьбою",
4. Климко порадив тітці Марині... цитата: "А півня, тітонько, ви краще заріжте, бо він і курей продасть... "
5. Тітка Марина запропонувала Климку... залишитися в неї жити. Цитата: "А може б, ти, синочку, в мене зостався, га?"
6. Климко мріяв про те ...весною посадить з Зульфатом на могилі дядька Кирила вишню
7. Климко пообіцяв тітці Марині... приїхати до неї. Цитата: "Я не забуду вас, тьотю Марино, — надломленим голосом сказав Климко. — Я і вам... я приїду... Чесне слово! "
8. Прокинувшись у вагоні, Климко побачив у дверях... німецького солдата. Цитата: "Він прокинувся від гучного гуркоту дверей. І не зразу розгледів на тлі сірого дощового неба німця у вагоні, що стояв простоволосий, без зброї, у довгих по самі лікті шкіряних рукавицях".
9. Климкові довелося стрибати з вагона на станції... Дебальцеве. Цитата: Недалеко, кілометрів за три, він побачив станцію і впізнав її: то було Дебальцеве!
10. Від станції додому залишалося пройти... шістдесят кілометрів. Цитата: Тепер йому лишалося пройти кілометрів шістдесят.
11. Слова “Хто тебе й викохав отакого...” належать... тітці Марині
12. Климко загинув від... ворожої кулі. Цитата: Від переїзду вдарила довга автоматна черга. Климка штовхнуло в груди і обпекло так боляче, гостро, що в очах йому попливли червоногарячі плями.
Він уп'явся пальцями в діжурку на грудях, тихо ойкнув і впав.
Пояснення: