8. Головні герої "Провини зірок" Хейзел Грейс Ланкастер і Огастус Уотерс , автор Джон Грін
9. На мою думку, Доріан Грей сам винен.
10. В оповіданні Г. Белля "Подорожній, коли ти прийдеш у Спа..." кульмінацією я вважаю момент, коли герой розуміє, що в нього немає обох рук і однієї ноги. Він так довго зіставляв деталі, впізнаючи свою гімназію, навіть побачив на дошці надпис, зроблений колись ним власноруч. І здавалося б, нічого не зникло, те життя до війни - ось воно, навколо тебе. Але ти вже інший, і твоє життя вже ніколи буде таким, як було. Навіть давно знайомий пан Біргелер ніби той самий, але вже невідворотньо інший.
Объяснение:
Проблематика “Сто тисяч”
батьки і діти;
прагнення збагатитися заради задоволення власних потреб;
бідність і багатство;
добро і зло;
моральність і аморальність.
Рік написання – 1889
Літературний рід — драма.
Жанр твору: комедія.
Тема “Сто тисяч”: зображення життя селянства в пореформені часи, суспільні явища, що мали місце в 80–90 роках XIX століття.
Ідея “Сто тисяч”: викриття й засудження в образі Герасима Калитки хижацтва, жорстокості, ненаситної жадоби до наживи, духовної обмеженості, а також згубного впливу грошей на вихідців із народу (Бонавентура, Савка).
Головний герой “Сто тисяч” – Герасим Калитка. Він зображується тут скупою, егоїстичною та жадібною людиною. Всі його помисли, кожен крок, кожна думка, так чи інакше, спрямовані на придбання землі. А для цього потрібні гроші, і Калитка їх добував грубим та жорстоким визискуванням наймитів. Будучи такою людиною, Калитка, звичайно, і не проти того, щоб розжитися якось шахрайською махінацією. Заради придбання землі він іде на неї і стає жертвою шахрая, ще хитрішого за себе.
Але, водночас, він є і працьовитою людиною: встає дуже рано, працює зранку до вечора, їсть так само, як і наймити, хоча й належить не до бідних людей. Це підтверджує його скупість. Свою сім’ю Калитка не любить: жінка “з діжі не вилазить”, а наймити в роботі не розгинаються. Навіть коней він любить більше за жінку. Коли Герасим дізнався, що його обдурили, для нього це був крах, життя для нього не мало ніякого значення. Для цього героя втрата грошей була гірша за смерть