М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Написати ідейно-художній аналіз "Сонет матері" Василь Діденко

👇
Ответ:
alisalis290
alisalis290
30.04.2022

"Сонет матері" є одним з найвідоміших творів українського поета Василя Діденка. Цей вірш став справжньою класикою української літератури та зайняв почесне місце серед шедеврів українського сонету.

Вірш "Сонет матері" пронизаний глибокими почуттями та емоціями, що витікають із зображення простої, але непохитної любові матері до свого дитини. Автор відтворює образ матері, яка, не зважаючи на всі труднощі та випробування, ніколи не зраджує своїй ролі та завжди готова підтримати своє дитя у будь-яку хвилину.

Василь Діденко зображує матір у вірші як символ непохитності, вірності і сили. Вона є стійким опорою для своєї дитини, готовою жертвувати всім для її щастя та здійснення мрій. У поетичних образах автор використовує натуралістичні деталі, щоб підкреслити реалістичність та життєву близькість цього портрета матері.

Діденко майстерно поєднує зображення матері з універсальною символікою материнства. Він передає почуття безмежної любові та жертовності, які є властивими багатьом матерям. Крім того, він зосереджується на красі і силі материнства, які є неоціненними та непереборними.

Автор використовує багатий мовний апарат, ритмічну структуру та гармонійну композицію, щоб підкреслити емоційну силу та глибину вірша. Він використовує поетичні засоби, такі як метафори, алегорії та порівняння, щоб привнести відтінки значень та виразити багатогранність материнської любові.

Сонет розпочинається зображенням матері, яка "не здивується й сльозу втрима" та є вічним ігачем за своїм дитям. Це вказує на те, що материнська любов безмежна і здатна заспокоїти та захистити навіть у найскладніші моменти. Діденко описує матір як "сонце і серце" свого дитяти, що символізує її незмінну любов та надійність.

Далі вірш переходить до зображення болю та страждань матері, які вона мусить перенести ради своєї дитини. Автор використовує метафору "немов цвіт у школі її крил" для показу того, що мати жертвує своїм щастям та мріями, щоб забезпечити майбутнє свого нащадка.

Однак, не дивлячись на труднощі, мати завжди готова бути поруч зі своїм дитям. Вона є підтримкою та натхненням, готовою до у будь-якій ситуації. Діденко передає цю ідею, застосовуючи порівняння з образами природи: "як ліс замовк, і високе небо мовчить, ти не зрадиш, утіхо моя, мов небо".

У "Сонеті матері" Василь Діденко втілює своєрідну глибоку поетичну медитацію про материнську любов.

4,5(85 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
sviridovakatya8
sviridovakatya8
30.04.2022

Відповідь:

1. Участь у поході Ігоря на половців брали   А. брат Всеволод, син Володимир, племінник Святослав.

2. Слова "Лучче ж би потятим бути, аніж полоненим" належать   В. князеві Ігорю  цитата:

Глянув Ігор на ясне сонце

Та й побачив — військо тьма покрила,

І сказав до дружини-вояцтва:

«Браття мої, друзі вірні!

Лучче нам порубаними бути,

Ніж полону зазнати!

3. "А вже в моїм теремі златоверхім / Покрівля розвалена, / З вечора до ранку самого / Сизоокий ворон кряче",- ці слова промовля князь київський Святослав так розпвідав, який сон йому приснився.

Смутен сон приснився Святославові

На горах київських.

«Укрили мене, — каже, — звечора

Чорним запиналом на ліжку тисовому,

Черпали мені синього вина

З отрутою мішаного,

Сипали мені на лоно

Сагайдаками порожніми поганськими

Перли великі

Та ще й мене голубили, —

А вже в моїм теремі злотоверхім

Покрівля розвалена,

З вечора до ранку самого

Сизокрилі ворони крякали

Пояснення:

4,5(69 оценок)
Ответ:
2285811
2285811
30.04.2022
Ворог- це людина, яка постійно намагається зробити щось не в твою користь. Інколи цеї людини потрібно остерігатись, адже хто-зна, що їй спаде на думку. Вона завжди йде навсупереч твоїм інтересам. 
 Чи потрібно пробачати ворогу і в яких випадках? Твій суперник завше зробить тобі щось назле чи можливо навіть чимось нашкодить тобі. Але що б не зробив твій ворог йому треба пробачати. В першу чергу для власної душі. Ну а потім яка користь з того, що ти постійно будеш злитись на ту людину? Адже ти сам стаєш нервовий, злий і безпомічний.Пробачати треба всіх, насамперед для свого ж майбутнього. 
 Інколи кажуть, що ворог який каже твої недоліки, кращий за друга, що приховує їх.
4,5(24 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська література
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ