Тому що Рахіра -це двоюрідна сестра Михайла й Сави. До того ж циганка , «Лінива до розпуки, пленталася цілимиднями бездільно по селу, балакаючи та оглядаючи все, щовпадало їй в очі, особливо ж дріб, або ставала там, де ґаздині білилисвої полотна, щоб опісля, при відповідній нагоді, з одногоабо другого затягнути незамітно під пахву». Злодійкувата, охочадо тютюну й горілки, «пуста» дівчина. Її батько хотів Григорій хотів втягнути в кримінал Івоніку.
Соломія уособлює найкращі жіночі риси – відданість коханому, стійкість та самовідданість. не бажаючи бути іграшкою своєму чоловіку, якого вона не кохає, соломія вирішує йти за остапом хоч на край землі, а саме – на волю, в бессарабію: «пропадай воно все пропадом… піду і я світ за очі… вже ж за тобою, хоч серцеві легше буде…». на цьому шляху вона демонструє неабияку відвагу, яка притаманна лише сильній жінці: «соломія все йшла. вона зібрала свою енергію, всю силу волі, всю міць тіла і йшла уперто і завзято з вірою, що її широкі й високі груди зламають усі перешкоди». вона готова тягнути остапа на собі в буквальному сенсі, про що свідчить епізод, коли її коханого було поранено. відданість остапу не мала меж: «люді добрі,— благала соломія, стоячи на колінах,— змилуйтесь, прийміть нас до хати… ви ж бачите — пропадаємо… чоловіка мого пострелено, він ледве живий, мало не загинули ми в плавнях… я вам оддячу, я вам одроблю… візьміть усе, що маю… все… та не кидайте нас… ось нате…»
Я вважаю, що батьківський дім відіграє ключову роль в житті кожної людини. По-перше, рідна домівка дає старт, а як відомо якщо нормально почнеш свій життєвий шлях, то тебе неодмінно чекатиме успіх. Недарма у народі існує вислів : "Вдома і стіни допомагають". Так, можна розгянути образ Івана Дідуха у новелі В.Стефаника "Камінний хрест", де головний герой уособлює всіх українських емігрантів, які вимушені були покинути рідну домівку, але широ сумують за Батьківщиною. Отже, кожна людина зможе себе по-справжньому відчути гармонійною частинкою тільки в Батьківському домі.