Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» — повість-казка, що захоплює і дітей, і дорослих. У цьому творі письменниця говорить про дружбу і кохання, про честь, совість, про мрії і життєві шляхи. Софійка, головна героїня твору, часто читає й перечитує відому казку про Русалоньку, яка вірно любила принца, врятувала йому життя, але так і не змогла стати для нього єдиною коханою. Дівчинка вимріяла для себе такий образ і бачила в особі однокласника Вадима Кулаківського прекрасного принца. Софійка відкрила, що стара шафа — це портал, який, міг перенести у минуле. Щоб позбавити рід Кулаківськіх від прокляття, дівчинка мандрує минулим, своїм втручанням змінює долі людей, які жили багато років тому, і сучасників. Сніжана— тітонька Софійки, доросла мрійниця. Сніжана, давно попрощалася з дитинством, але здатна по-дитячому мріяти. Вона добре розуміє племінницю,- адже й сама вірить у те, що коралі можуть принести щастя, адже вони передавалися від покоління до покоління протягом декількох століть.
малюка за природою. 2.найгірша в усьому селі хата. 3.невесела вечеря через зникнення Тараса. 4.розмова з сусідом. 5.повернення малого волоцюги додому. 6.тарасові розповіді про свою мандрівку.
IV шкільні роки шевченка.
1.цікаві історії від діда Івана. 2.помста Тараса-гайдамаки. 3.співуча Звенигородщина. 4.любов Тарасика до народних пісень. 5.у дяковій хаті. 6.потяг хлопця до словесної творчості. 7.смерть матері, а згодом і батька Тараса. 8.тяжкі роки служби в школі. 9.зшиточок з піснями, щедрівками й псалмами. 10.жага юного Шевченка до малювання. 11.відвідування лисянського дяка-маляра.
V. тарасове бажання стати маляром.
1.примушення до роботи хатнім наймитом. 2.відмова славного маляра з села Тарасівки. 3.двотижневе випробування у хлипнівського маляра. 4.візит Тараса у Вільшану за дозволом. 5.кухарство замість малярства. 6.відчуття на собі залізних ланцюгів рабства. 7.прагнення до боротьби і надія на краще майбутнє.