Поема Івана Котляревського "Енеїда" приваблює своїм колоритом, живою українською мовою, тобото він використовував травестійність -- розповідь рідною мовою про різних героїв, у яких можна впізнати сучасників-краян. Автор зображав все серйозне в комічному стилі, тобто травестійно.
Трагізм у тому, що його сини загинули, але при різних обставинах. Андрій (молодший син) полюбив польську дівчину. І через свою любов зрадив батька і всіх своїх бойових товаришів. Він приєднався до ворожого війська і виступив у бою проти козаків. Побачивши це Тарас Бульба був шокований і сказав,- "Я тебе породив, я тебе і вб`ю." І застрелив із рушниці Андрія. Остап ( старший син) - залишався вірним своїм товаришам до останньго. Але в одній із битв його і ще декількох козаків беруть у полон і відправляють до Варшави. Там на великій площі Остапа жорстоко катували і вбили на очах батька. Так Тарас Бульба втратив обох своїх синів. Що ж стосовно вибору життєвих шляхів. На мою думку, У Андрія був вибір. Він міг подавити свої почуття і залишитися вірним своїй Батьківщині, і, можливо, тоді в нього був би шанс вижити. А в Остапа, я вважаю, не було іншого вибору. Він залишився вірним своїм життєвим принципам, захищаючи Україну від нападів поляків. Кожного разу ідучи у бій він був готовий загинути. Адже доля непередбачувана. Багато козаків полягло у битвах з ворогом. Як кажуть, не він перший, не він і останній.
1.Що зібралися робити під свинарником Ява і Павлуша з оповідання В.Нестайка «Тореадори з Васюківки? 2.Яке стихійне лихо сталося на селі ? 3.Де знайшли хлопці Собакевича 4.Чому Ява та Павлуша вирішили стати тореадорами 5.Як батьки наказували Яву та Павлушу? 6.Хто зруйнував збудоване хлопцями метро? 7.Скільки станцій метро мало бути збудовано? 8.Для чого Ява вигадує різні штуки-викаблуки? 9.Для кого проїзд у метро мав бути дорожчим? 10.Кличка собаки із твору "Тореадори з Васюківки" 11. Прізвище Яви з твору "Тореадори з Васюківки". 12.Що відповів Ява Галині Сидорівні у Києві, коли та їх запитала: "Ви мене до інфаркту доведете! Де ви були? Де?"
Автор зображав все серйозне в комічному стилі, тобто травестійно.