ответ:В наш час багатьом потрібні гроші, але чи зроблять вони нас щасливими? Ні, адже поняття щастя не лежить в грошах. Іван КарпенкоКарпенко-Карий саме таке щастя показує в Герасимі Калитки. Автор зображає Герасимамжадібним, злим, безумовним. Потрібно попо-перше бути духовною людиною, адже це добре коли людина допомагає іншим і підтримує їх. Герасим навіть не поважав свою родину. Це нам і доводить, що Герасима зламали гроші. Не важливо який ты багатий, чи бідний, ты завжди повинен залишатися людиною. Герасим не поважає почуття інших людей. Прикладом цього є коли Герасим віддав Романа за дочок Пузиря. І в цьому також винні гроші. Тому що Роман кохав Мотрю, але ГераГерасима хотілося більше розбагатів. Ось як гроші породжувати бездуховність.
Якщо ознайомиись з переліком цих прав, то стає зрозуміло, що у творі "Федько-халамидик" описано як порушувалися такі права дитини:
право на особисту недоторканість; ( про це свідчить те, що батьки били і лаяли хлопця,
незаконне посягання на честь і гідність ( мати і хлопці лаяли і обзивали Федька, а Толік сказав про нього неправду і всі повірили цій брехні) ,
а також, на мій погляд, порушено право на користування найбільш досконалими послугами системи охорони здоров’я (не зрозуміло чому батьки Федька не звернулися до лікарні, коли хлопець захворів).