Мета: ознайомити школярів із життєвим і творчим шляхом Анатолія Дімарова; опрацювати ідейний зміст оповіда ння; проаналізувати особливості повоєнного часу зобра жених у творі подій; розвивати увагу, уміння творчо мислити, грамотно висловлювати свої думки; прище плювати риси доброти, гуманного ставлення до оточу ючих; виховувати почуття любові до рідного краю. Тип уроку: засвоєння нових знань і формування вмінь. Обладнання: портрет А.
Дімарова, бібліотечка його творів, дидак тичний матеріал (тестові завдання). ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II. Перевірка Домашнього Завдання Учні аналізують мовні засоби комічного у «Веселих порадах» О.
Чорногуза. III. Актуалізація Опорних Знань • Що вам відомо про Велику Вітчизняну війну?
• Як жили люди в повоєнний період? • Назвіть художні твори, в яких зображено події війни чи по воєнні часи. IV. Оголошення Теми, Мети Уроку. Мотивація Навчальної Діяльності Учнів V. Сприйняття Й Засвоєння учнями Навчального Матеріалу Матеріал для вчителя Дімаров Анатолій Андрійович народився 5 травня 1922 р.
в Миргороді на Полтавщині в учительській сім’ї. Після закінчення середньої школи був мобілізований до армії.
У цей час розпочалася Велика Вітчизняна війна.
Письменник воював на Південно-Західному фронті, побував в окупації, був поранений, після одужання деякий час партизанив.
Увесь цей життєвий досвід пізніше відбився в його творах.
У 1949 р.
А. Дімаров видав першу збірку оповідань «Гості з Волині».
Протягом 1950–1951 рр. навчався в Літературному інституті ім.
М.
Горького в Москві, у 1951–1953 рр. — у Львівському педагогічному інституті; потім (1953–1956 рр.) — у Вищій партійній школі в Москві.
Закінчивши навчання, працював редактором у видавництвах. У ґроно талановитих майстрів української прози повоєнного часу ім’я Анатолія Дімарова вписувалося повільно й важко. Принаймні офіційне його визнання припізнилося на два десятиліття, коли брати за точку відліку 60-ті роки.
А. Дімаров є автором нарису «Дві Марії» (1951), збірки оповідань та новел «На волинській землі» (1951), «Волинські легенди» (1956), «Через місточок» (1957), повісті «Син капітана» (1958), збірки повістей та оповідань «Жінка з дитиною» (1959), романів «Його сім’я» (1956), «Ідол» (1961), «І будуть люди» (1964).
Творчий доробок письменника складає кілька десятків томів.
Найважливіші з них: «Зінське щеня» (1969), «Містечкові історії» (1983), «На коні і під конем» (1978), «Вершини» (1986). У 1981 р. роман у двох книгах «Біль і гнів» був відзначений Державною премією ім.
Т.
Шевченка. Найулюбленішим жанром А.
Дімарова в роки творчої зрілості стали «історії» — сільські, містечкові, міські.
Започатковані вони були збіркою «Зінське щеня» (1969).
А.
+ Дімаров написав такі захоплюючі книжки для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», «Друга планета», «Тир-лик».
Анатолій Дімаров — один із тих нечисленних письменників, який не тільки здобув собі популярність в читача на Батьківщині, але і звернув на себе увагу за кордонами України. В Австралії вийшли дві книжки його оповідань в англомовному перекладі Юрія Ткача, а ось тепер в Канаді з’явилася нова книжка прози в перекладах Роми Франко.
Анатолій Дімаров — письменник, що пише популярно, легко і з гумором.
Його твори багатогранні, різнопланові й, безперечно, не можуть не привернути уваги читача. VI. Робота Над Оповіданням А. Дімарова «Тирлик» 1. Слово вчителя Тяжке лихо принесла війна людям. Нелегким було їх життя і в повоєнний період.
Особливо страждали діти.
Радість їхнього дитинства захмарювали щоденні клопоти дорослих, відсутність іграшок, солодощів. А головне — дехто з дітей через життєві об ставини були позбавлені спілкування з однолітками. Вони жили серед дорослих, самостійно пізнавали світ, пропускаючи через свою душу всі турботи повоєнного життя.
Це страшне слово ві війна прийшла, а знею лихо. в світі вже не буде тихо, кулі свист в повітрі чути, про війну нам не забути. війна - це сотні душ побитих, війна - це плач навколо вбитих, війна забрала все живе, кров у річці ще пливе. о, скільки тіл лежить у полі! матері їх сиві, кволі. надіією живуть вони, у снах приходять їх сини. в 15 років, у бою, рятує син сім'ю свою, крок за кроком проповзає, кров на землю проливає. вже не чути бомби взрив - лунає в серці тільки гнів, гнів, за сотні душ невинних. гнів, за ворогів невбитих. скільки б років не пройшло, серце ще не зажило. альбоми, у них - розірвані шоломи. цей шолом не врятував друга свого поховав. не потрібна нам війна! є надія лиш одна, "жити в світі без війни! "- каже він, вона, всі ми.
Українські народні думи — це неначе поетичний літопис козацького життя, бурхливого й широкого, як море. хоч вони з’явилися не без впливу книжної освіти, як свідчить про це часте вживання церковнослов’янських слів, дійшли до нас в усній передачі народних співаків, лірників-бандуристів, кобзарів. дума — вид українського народного героїчного епосу: ліричний, оповідний твір про історичні або соціально-побутові події, який має своєрідну будову й виконується речитативом (читання співучим голосом під музичний ід кобзи чи бандури). поява дум припадає на хv–хvі століття. особливості народних дум особливості народних дум (історичних): — зображення важливих суспільних подій, видатних історичних осіб; — певне дотримання правдивості життєвих фактів; — докладність поетичної розповіді; — висока поетичність мови; — невелика кількість основних дійових осіб (дві-три); — своєрідність побудови (зачин, основна частина, повтори, кінцівка); — віршована форма (нерівноскладовість рядків, довільна специфіка римування, монорими); — виконання речитативом під акомпанемент кобзи, бандури, ліри; — усне поширення і зберігання; — варіантність тексту; — великий обсяг (як для фольклорних творів).
Дімарова, бібліотечка його творів, дидак тичний матеріал (тестові завдання). ХІД УРОКУ I. Організаційний Момент II. Перевірка Домашнього Завдання Учні аналізують мовні засоби комічного у «Веселих порадах» О.
Чорногуза. III. Актуалізація Опорних Знань • Що вам відомо про Велику Вітчизняну війну?
• Як жили люди в повоєнний період? • Назвіть художні твори, в яких зображено події війни чи по воєнні часи. IV. Оголошення Теми, Мети Уроку. Мотивація Навчальної Діяльності Учнів V. Сприйняття Й Засвоєння учнями Навчального Матеріалу Матеріал для вчителя Дімаров Анатолій Андрійович народився 5 травня 1922 р.
в Миргороді на Полтавщині в учительській сім’ї. Після закінчення середньої школи був мобілізований до армії.
У цей час розпочалася Велика Вітчизняна війна.
Письменник воював на Південно-Західному фронті, побував в окупації, був поранений, після одужання деякий час партизанив.
Увесь цей життєвий досвід пізніше відбився в його творах.
У 1949 р.
А. Дімаров видав першу збірку оповідань «Гості з Волині».
Протягом 1950–1951 рр. навчався в Літературному інституті ім.
М.
Горького в Москві, у 1951–1953 рр. — у Львівському педагогічному інституті; потім (1953–1956 рр.) — у Вищій партійній школі в Москві.
Закінчивши навчання, працював редактором у видавництвах. У ґроно талановитих майстрів української прози повоєнного часу ім’я Анатолія Дімарова вписувалося повільно й важко. Принаймні офіційне його визнання припізнилося на два десятиліття, коли брати за точку відліку 60-ті роки.
А. Дімаров є автором нарису «Дві Марії» (1951), збірки оповідань та новел «На волинській землі» (1951), «Волинські легенди» (1956), «Через місточок» (1957), повісті «Син капітана» (1958), збірки повістей та оповідань «Жінка з дитиною» (1959), романів «Його сім’я» (1956), «Ідол» (1961), «І будуть люди» (1964).
Творчий доробок письменника складає кілька десятків томів.
Найважливіші з них: «Зінське щеня» (1969), «Містечкові історії» (1983), «На коні і під конем» (1978), «Вершини» (1986). У 1981 р. роман у двох книгах «Біль і гнів» був відзначений Державною премією ім.
Т.
Шевченка. Найулюбленішим жанром А.
Дімарова в роки творчої зрілості стали «історії» — сільські, містечкові, міські.
Започатковані вони були збіркою «Зінське щеня» (1969).
А.
+ Дімаров написав такі захоплюючі книжки для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», «Друга планета», «Тир-лик».
Анатолій Дімаров — один із тих нечисленних письменників, який не тільки здобув собі популярність в читача на Батьківщині, але і звернув на себе увагу за кордонами України. В Австралії вийшли дві книжки його оповідань в англомовному перекладі Юрія Ткача, а ось тепер в Канаді з’явилася нова книжка прози в перекладах Роми Франко.
Анатолій Дімаров — письменник, що пише популярно, легко і з гумором.
Його твори багатогранні, різнопланові й, безперечно, не можуть не привернути уваги читача. VI. Робота Над Оповіданням А. Дімарова «Тирлик» 1. Слово вчителя Тяжке лихо принесла війна людям. Нелегким було їх життя і в повоєнний період.
Особливо страждали діти.
Радість їхнього дитинства захмарювали щоденні клопоти дорослих, відсутність іграшок, солодощів. А головне — дехто з дітей через життєві об ставини були позбавлені спілкування з однолітками. Вони жили серед дорослих, самостійно пізнавали світ, пропускаючи через свою душу всі турботи повоєнного життя.