Объяснение:
Тема: зображення боротьби добра і зла в протистоянні світу людей та світу тварин. Про лося, якого врятували хлопчики з річки, вбив їхній дядько.
Жанр: оповідання
Головні герої: лось, два брати, браконьєр Шпичак
Ідея: уславлення мужності, хоробрості, співчуття, бажання допомагати іншим та охороняти дику природу; обурення жорстокістю та користолюбством.
Композиція твору “Лось”
Експозиція: лось живе у заповіднику.
Зав’язка: лось відчуває небезпеку за територією заповідника
Розвиток дій: світанок на галявині, у полоні річки. Хлопці допомагають
Кульмінація: браконьєр Шпичак стріляє в лося.
Розв’язка: смерть лося
Відповідь:
Давайте поступимо так: я не знаю, що хотіли сказати цим завданням педагоги, але так як весь твір Ніни Бічуї "Шпага Славка Беркути" - це досить непогано закручений психологічний сюжет, і на мій погляд, не місить навіть натяку автора на його особисте відношення до історії, то я у відповіді просто Вам напишу, що я відчуваю після прочитання цього розділу. Можливо, саме це і хочуть почути вчителі.
Розділ "Чому ти так зробив, тату?" невеличкий за обсягом, але динамічний на почуттями. У ньому багато риторичних запитань, які передають емоційний відчай Юлька Ващука. Відчувається, що у його душі борються два протилежних почуття: любов до батька і зневага до цього ж самого батька. Зневага викликана тим, що батька звинуватили у плагіаті. Але саме більше мені не подобається, що у цій історії Юлько думає не про рідну людину, а в першу чергу про себе і лише про себе. Він готовий навіть зрадити, відмовитися від свого прізвища, аби лиш не перестати виглядати ідеальним в очах інших.
Пояснення:
Історичні пісні - найкоштовнішиі перлини української народної поезії. В них як у дзеркалі відобразилися всі перипетії нашої історії. У піснях розкриваються найкращі риси характеру українців: волелюбність, відданість батьківщині, мужність, хоробрість, стійкість у боротьбі проти ворогів. Героями історичних пісеньставали як видатні діячі, так і пересічні селяни і козаки, які боронили рідну землю "шаблею, списом і серцем", як писав М. Стельмах.
У «Пісні про Байду» йдеться про козацького ватажка Байду та його героїчну смерть в Царгороді. У пісні оспівується його хоробрість та мужність. Байда — Князь Дмитро Вишневецький — тримав у страху турецьких султанів. Байду підступно захопили в Молдові та передали в Царгород, де жорстоко вбили.
Гине у бою і головний герой пісні «Ой Морозе Морозенку, ти славний козаче…». Молодий козак зі славного козацького роду Морозів дістав героїчну смерть, але хоробро бився і загинув героєм. Взагалі, готовність піти на самопожертву - важлива риса народних героїв історичних пісень.
Дуже багато пісень присвячено подіям визвольної війни українського народу під проводом Богдана Хмельницького. Серед них - "Іван Богун", "Чи не той то Хміль", "Не дивуйтеся, добрії люди" "Ой Морозе, Морозенку", та багато інших.
Славні сини України - Богдан Хмельницький, Іван Богун, Дорошенко, Кривоніс, Сагайдачний, Нечай, Морозенко - завіки залишилися у пам'яті народній у тому числі і завдяки історичним пісням. Коли слухаєш таку пісню, в уяві постають як живі славні герої, що захищали Україну від ворогів.