Самопожертва яку зробив дракон на мою думку достійна. Не кожна людина,або як тут дракон згодиться щоб її вбили заради когось. Дракона ніхто незмушував робити це, але такий вчинок доказує, що він готовий заради добра іншим на все. З іншого боку ця самопожертва не принесла тільки щастя. Щастя прийшло тільки до Настасії з її чоловіком,для князя це була велика втрата Авжеж князь який запропонував драконові це потім зрозумів свою провину,але вже було досить пізно.
Також використовує епітети: "годину суху та вологу", "пожежо моя", "осінній я". Риторичні запитання: "Хто воно за таке любов?", "Вже б, здалося, нащо мені?", "Ви з якої дороги, пожежо моя?.." Рядок "Ви з якої дороги, пожежо моя?" порушує загальний ритм вірша, що підкреслює особливу схвильованість чоловіка. Легка втома відчувається у рядках: "Сеньйорито, вогонь на плечі - Осінь, ви і осінній я..." Адже для героя настала пора, "Коли стало любити важче, І солодше любити знов..." Здавалося б, усе минулося. Але ні. Загорілася в душі пожежа, і якщо на початку вірша «осінь зійшла по плечі», то тепер — «вогонь по плечі». Коханню підкоряється будь який вік.
Здавна українці вважали , що краще не спішити , а працювати якісно . Та людина , яка спішить ніколи не зробить й однієї справи до кінця . Багато людей намагаються впіймати два зайці підряд.Недарма кажуть :"Сім раз відміряй , а один раз відріж."Тобто перед тим , як щось вчинити не потрібно спішити , а ретельно все обдумати .Часто люди недослухавши беруться за справу і спішать , а наслідком того що люди спішать є катастрофи . Тому важливо вміти не спішити .Я вважаю , що краще зробити одну справу добре ніж десять аби-як.