Маленький горбань План 1. «Квітень.Свято.» 2. Халупка. 3.Павлусь вирішив грати з дівчатами. 4.Образ Павлика. 5.Уява Павлика-горбаня. 6.»Павлик ріс, нешвидко ріс….» 7.Суперечка між хлопцями. 8.Захарко знайшов жайвороняче гніздо 9.Допомага Павлика пташенятам 10.Битва Захарка і Павлика. 11.До діда Антипа і дівчат 12.»Нема вроди, нема щастя.»-роздуми Діда Антипа. 13. Хвилювання матусі. 14. Покарання Захарко не вийшло. 15. Гра горбаня і Захарка.
Наталка - типовий образ украïнськоï дiвчини-селянки.Головнi риси характеру Наталки (велика пошана до матерi, до старших; працелюбнiсть ("Себе i матiр свою на свiтi держить"); дiвоча чистота; скромнiсть; енергiйнiсть).Глибоке кохання Наталки до Петра (чотири роки чекає повернення Петра, не отримуючи вiд нього жодного листа; вiдмовляє всiм, хто до неï сватається - дяку, волосному писарю, пiдканцеляристу). 4. Самопожертва Наталки заради матерi (бажання матерi видати дочку за багатого; захист Наталкою своєï гiдностi - шлюб за розрахунком не принесе ïй щастя; постiйнi нарiкання та сльози матерi; задля спокою неньки подає рушники Возному).
Однією з найкрасивіших мов у світі є українська. Існує думка, що за своєю мелодійністю, милозвучністю вона поступається лише італійській. Можливо, з цим доречно було б посперечатися, та річ не в тому. Особисто я щиро пишаюся життєздатністю нашої рідної мови, що пройшла через віки крізь численні випробування, але збереглася у всій своїй красі та багатогранності.
Протягом багатьох сторіч існування української нації чимало ворогів намагалися позбавити народ не тільки волі, але й знищити його власну мову, культуру, традиції. Руйнувалися храми, пам'ятки архітектури, знищувалися рукописи, але мова жила. З покоління в покоління передавалися твори народного епосу — билини, сказання, балади, пісні, в яких відтворилося історичне минуле .українського народу, його героїчна боротьба проти поневолювачів. Кілька разів переживала українська культура, а разом і мова періоди занепаду і відродження. Неабиякий внесок у прогресивні процеси розквіту мовної культури нашої країни зробили великі письменники і поети ХІХ-ХХ сторіч — Іван Франко, Леся Українка, Панас Мирний, Марко Вовчок, Михайло Стельмах та багато інших літераторів і митців минулого та сучасності. Вустами Лесі Українки наче стверджує наша рідна мова: «Ні, я жива! Я вічно буду жити!».
Безперечно, без своєї мови не може існувати нація. Це питання набуло особливої актуальності в наш час, коли Україна обрала шлях незалежності. Адже мова — це сила яка об'єднує людей в їхніх прагненнях і спогадах, у спільному створенні нового суспільства.
Поки що, на жаль, чисту літературну українську мову можна здебільшого почути з екранів телевізорів, по радіомовленню. Очевидно, не всі з нас ще усвідомлюють, що народ, який поважає себе, має шанувати свою мову, прагнути її вдосконалення і поширення. А без поваги до себе, як відомо, годі чекати відповідного ставлення від інших.
План
1. «Квітень.Свято.»
2. Халупка.
3.Павлусь вирішив грати з дівчатами.
4.Образ Павлика.
5.Уява Павлика-горбаня.
6.»Павлик ріс, нешвидко ріс….»
7.Суперечка між хлопцями.
8.Захарко знайшов жайвороняче гніздо
9.Допомага Павлика пташенятам
10.Битва Захарка і Павлика.
11.До діда Антипа і дівчат
12.»Нема вроди, нема щастя.»-роздуми Діда Антипа.
13. Хвилювання матусі.
14. Покарання Захарко не вийшло.
15. Гра горбаня і Захарка.