Бережімо птахів
Птахи прикрашають наше життя своїм яскравим забарвленням і дзвінкою піснею. Важко уявити собі весну без шпаків, море без чайок, гай без солов'їв. А яке ж то українське село без лелек і лелечих гнізд?
Також птахи охороняють поля й ліси, сади й городи від різних шкідників. Синиця, наприклад, з'їдає стільки комах, скільки важить сама. Сова може з'їсти за літо до тисячі мишей-полівок, зберігаючи тонни хліба. Птахи також знищують і величезну кількість насіння бур'янів.
Птахи-наші найкращі друзі, і тому їх треба берегти.
«Ніч перед боєм» — це розповідь про дідів. Герої твору є носіями кращих рис характеру людини — захисника Вітчизни. Їм властива твердість духу, нескореність ворогові; любов до батьківщини, волелюбність. Події виписані в романтично-піднесеному стилі, у творі все величне, незвичайне.
Портретна деталь дідів («на вид ви такий, пробачте, і маленькі і не дуже неначебто й здорові») є протиставленням до непереможної сили людського духу. Образи дідів — «добрих річних духів» — є уособленням краси і величі українського народу. Письменник не зосереджується на розкритті їхніх характерів, бо його завдання — за до цих персонажів загострити в читачів почуття ненависті до ворога, закликати до останнього подиху боронити кожен шматочок рідної землі.
"Я дивився на діда Платона і з насолодою слухав кожне його слово. Дід вірив у нашу перемогу. Він був для мене живим грізним голосом нашого мужнього народу" - постає перед нами старими, але досвідченими та мудрими чоловіками, котри були авторитетом для всіх молодих солдат.
Тому я вважаю, що вони хочь і були просто дідами, але були справжніми героями.