Кожен з нас нерідко бачить на вулицях молодих хлопчаків, одягнених в армійську форму. І тоді ми розуміємо: це солдати, це хлопці, які "виконують свій священний обов'язок" — служать Батьківщині, щодня готові стати на її захисстт.
Можна по-різному ставитися до факту служіння в армії. Немає, мабуть, такої людини, яка б не чула про страшних "дідів", що нібито знущаються над молодими солдатами, про жорстоких і злих офіцерів, про погане харчування, холодні казарми тощо. А ще слід врахувати, що із цивільного життя цих хлопців два роки викреслюються... Просто жах якийсь, а не армія!Але на цю справу варто подивитися з іншого боку. Служіння Батьківщині в усі роки і століття вважалося справою благородною, вартою щирої подяки співвітчизників. Ще за часів Київської Русі чоловіків набирали до війська. Були такі, що вважали військову службу справою свого життя, професією, а відтак усе життя проводили на княжій службі. Були й такі чоловіки, які займалися хліборобством, скотарством, ремісництвом, не маючи бажання ставати княжими дружинниками. Однак у часи лихоліття, коли вороги загрожують рідній країні, піднімались на її захист усі русичі: і професійні військові, і цивільні громадяни. Адже вони розуміли, що захист рідної землі — це обов'язок кожного
Ми живемо у величезному і парадоксальному світі. Тут голод сусідить із розкішшю, бідність - з багатством, щастя - з горем. Одні люди в нашому світі натискають кнопки смартфонів, їздять в автомобілях, літають літаками, купаються в гарячому душі. А хтось набирає воду відром з каламутної річки і ніколи не навчиться читати і писати.
Людство досягло технічного прогресу, але так і не досягло загального щастя. Любов, радість, веселощі, доброта і милосердя, виявляється, не залежать від зручностей і комфорту, якими живуть люди.
Медицина за останнє сторіччя просунулася вперед колосальними темпами. Лікарі навчилися пересаджувати людські органи і вирощувати штучні. Але люди все одно хворіють і вмирають від хвороб. На жаль, більшості людства новітні досягнення медицини недоступні. Часто медицина виявляється безсилою, коли потрібно врятувати близьку людину або благополучно народити дитину. З'явилося багато нових хвороб цивілізації - віруси, СНІД, лихоманки, синдром хронічної втоми.
У розвинених країнах люди вже майже не страждають від недоїдання або непосильної фізичної праці. Проте їх мучать стреси і неправильне харчування. Їм доступна маса знань, в книгах, в Інтернеті, але люди в цілому поки не стають мудрішими. Більшість з них хоче просто розважатися.
А вже про забруднення навколишнього середовища, мабуть, пізно й говорити. Пора вже говорити про знищення навколишньої природи, що загрожує знищенням самого людства. Хоча, з іншого боку, люди хоча б задумалися про те, що вони творять з природою.
Жити в сучасному світі не стає легше. Я думаю, що його врятує доброта і любов. До ближнього, до природи. Любов, виражена у вчинках, конкретних справах, нехай і невеликих.