1)аналізоване слово 2)від якого слова в реченні залежить?3)на яке питання відповідає?4)до якої частини мови належить?5) число 6)рід (в однині)7)яким є членом речення к словам Сльоза и золотим
Папужку я побачила у книжці на ілюстрації. Він дивився на мене своїми великими чорними очима. Яскраві кольори пір’їного вбрання просто зачарували мене. Високий чубчик на голові підкреслював його величність. Дзьоб маленький та гострий. Дуже міцний. Лапки чіпкі. Адже він полюбляє показувати карколомні трюки. Ця екзотична пташка дуже відрізняється від наших птахів. Веселого папужку має моя подруга. Пташка ще маленька. Невеликого розміру. Вкрита жовтим яскравим пір’ям. Маленькі чорні оченята дивляться довкола. Дзьоб невеликий, проте міцний. Він птах екзотичний, чубчик на голові нагадує нам про це. Папужка часто видає звуки, схожі на слова. А ще він любить висіти на гілці, йому допомагають чіпкі лапки з гострими кігтиками. Я з подругою часто гаємо за його веселими витівками.
У поезії М.Рильського "Запахла осінь в"ялим тютюном"ми відчуваємо роздуми зрілої людини про те,що ж найголовніше у житті,у чому його принада й щастя. Художні засоби: Форма вірша:сонет. Риторичне питання;"І нащо ж весна нам?" Епітети:"тонкий туман","пісок рум"яний","свіжі айстри","килим золотий". Авторський неологізм;"зорюють". Метафори:"вкриє мудрість голову сріблом","ми тихі та дозрілі","вежі темної гордині","холодну,мовчазну глибінь". Тема:Стан природи восени-старіння людини. Ідея:Треба насолоджуватися життям, поки є така можливість.