М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Виконайте завдання Складіть з кожної пари речень одне з відокремленим додатком. Запишіть утворені речення. Відокремлені додатки підкресліть, поясніть їхню роль у реченнях.

ЗРАЗОК. У хаті нікого не було. У хаті була лише господиня. - У хаті нікого не було, окрім господині.

1. За своє військове життя Іван Сірко брав участь у п’ятдесяти п’яти битвах. Лише в одній битві Іван Сірко зазнав поразки. 2. Учні дев’ятих класів склали успішно екзамен з української мови. Учні одинадцятих класів погано склали іспит з української мови. 3. Цього року рясно вродили всі плодові дерева. Найкращий урожай цього року дали вишні.

👇
Ответ:
kerimok607
kerimok607
02.09.2022

ответ:1. За своє військове життя Іван Сірко брав участь у п’ятдесяти п’яти битвах і переміг у всіх,окрім однієї 2. Учні дев’ятих класів,на відміну від учнів одинадцятих класів, склали успішно екзамен з української мови. 3. Цього року рясно вродили всі плодові дерева,зокрема вишні.

Объяснение: Подчеркни відокремлені додатки ,думаю ты розберёшься

4,4(18 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
gopas11123
gopas11123
02.09.2022
Вже холодно навулиці! Пташам було нічого іси , та зібрались вони усі разом щоб полетіти шукати іжу. Летіли ,летіли прилетіли до людей. А люди сказали що й самім нічого істи! Прлетіли вони далі. Та бачать собака йде. Підлітіли вони до собаки, та спрашують його:- Доброо дня собако, чи не ви нам у біді? - У якій ще біді?- говорить собака,- якщо ви говрите про іжу,то в мене теж така біда! Нічого робити полетіли они далі . І тут диво! Стоіть перед ними красива, червона горобина! І говорить пташкам : - підлтайте пригощайтеся! В мене іжі н всіх вистачить! З того часу пташки знають до кого зимою звертатися!
4,5(21 оценок)
Ответ:
kleep9007катя
kleep9007катя
02.09.2022

Пояснення:

Дієприкметник-це форма дієслова , що виражає ознаку предмета за дією або станом , поєднує в собі дієслівні ознаки з прикметниковими і відповідає на запитання який? яка? яке? які?

Відповідь: правильні відповіді виділені чорним.

1.Усі слова — дієприкметники в рядку: А вишитий, зрізаний, побудований, будівельний Б погоджений, стрижений, записаний, письменний В люблячий, коханий, улюблений, пещений Г оновлений, оновлюючий, зроблений, лежачий.

2. Усі слова — дієприкметники в рядку: А контужений, поранений, вбитий, мертвий Б заасфальтований, бетонний, асфальтовий, бетонований В здобутий, збережений, позеленілий, сидячий Г купаний, вимитий, висушений, чистий.

3. Дієприкметник є в реченні: А Затремтіли зірки посмутнілі  і погасли в імлі голубій. Б Любив я, їдучи на возі з лугу, дивитися, лежачи, на зоряне небо. В Знову схопився шалений вітер, що рвався на всі боки, наче не знав, якою дорогою йому летіти. Г Загелготали дикі гуси, простуючи кудись високо під необмежним небом.

4. Дієприкметник є в реченні: А Над лісом загорілась срібна сережка, засвітивши золоте павутиння межи гіллям старої сосни. Б Мовчить і гнеться, як жива, в степу пожовклая трава. В Хвилі юрбою шумують, ламаючи лід. Г Зашумів вітер, пробігаючн синім лісом.

5. Дієприкметник є в реченні: А Я ще ніколи не бачив стільки калини й оглядав прибиті морозом кетяги. Б Ударяючись об повалені паркани, вітер тоскно завивав. В Незабаром, швидко наближаючись, посунули важкі громаддя хмар. Г Земля здригалась, чекаючи дощу.

6. Дієприкметник є в реченні: А Денис, взутий у гумові чоботи, скочив у воду і потяг човен за ланцюг. Б Узбережні села проклинали болото, задихаючись від смороду гнилих водоростей. В На столі лежав черствий окраєць гречаного хліба. Г І кожен звук, не сплівшись з іншим звуком, пливе, хитаючись, над глянсуватим бруком і меркне у безлунній самоті.

4,4(87 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ