279. Прочитайте речення. Визначте речення з прямою мовою, поясніть розділові знаки. Переробіть речення з прямою мовою на речення з непрямою мовою. Запишіть відновлені речення.
– Буфетник нашого пароплава, вільноодпущений Олексій Панов, – проказав тихо за спиною у Тараса Григоровича капітан Кишкін. Але поет уже не чув його (П. Байдебура). -Я радий, що вам до вподоби моя музика, – відповів 439 зніяковілий, схвильований Олексій. – Тільки що ж це?..(П. Байдебура) А за степами, вдалині, вчувалось: «Ой Степане!.. Мій Степане!..» (А. Косматенко) Одного осіннього вечора до хати Івана Федоровича вскочив захеканий Юрко: – Заховайте!(О. Вишня)
Для чого людині гроші? Питання це просте, але відповідь на нього складна. Гроші в усі часи відігравали велику роль у соціальному житті. Але люди ставляться до них по-різному. Для когось гроші – це щастя, а для декого – засіб існування.
Напевно немає таких людей, яким би не потрібні були гроші. Справді, бо для чого ж тоді люди працюють? Звичайно, щоб заробляти гроші. А для чого ж вони їм потрібні? Мабуть, щоб задовольняти свої потреби, але потреби людей різноманітні і водночас безмежні. Та яку б користь гроші не приносили людству, вони все одно породжують зло, жадібність і егоїзм. А деякі люди взагалі йдуть на злочин заради грошей.
Я вважаю, що людині потрібні гроші для того, щоб прожити повноцінне життя. Але треба пам’ятати, що не можна бути жадібним до грошей.
http://ukrtvory.ru/lyudina-i-groshi.html