Питання поділу істини і дружби є одним з основних філософських питань міжособистісних відносин. Справа в тому, що, на думку багатьох, істина в людського життя відносна, непостійна і навіть може знаходитися лише в чиїйсь уяві. А от друзі – це близькі люди, з якими багато чого пройдено. Чи варто засуджувати свого друга, якщо він вчиняє дії або говорить щось, що суперечить істині? Чи можна вважати ефемерну істину, прояви якої багатогранні і далеко не завжди послідовні, тим фактором, який може стати перешкодою між людиною та її другом?
Добре відомо висловлювання одного давньогрецького філософа Платона про свого вчителя і теж філософа Сократа – «Сократ мені друг, але істина дорожча». Дійсно, якщо говорити про філософів, державних діячів, відомих письменників і взагалі людей, що здійснюють вплив на суспільство і користуються авторитетом, можна сказати, що істина для них повинна бути вище за дружбу. До цих людей прислухається суспільство, вони перед суспільством відповідають, а тому повинні насамперед бути чесними, справедливими, послідовними. Як би там не було, а при виникненні конфлікту між суспільними інтересами й інтересами окремо взятої людини, інтереси більшості завжди повинні мати перевагу над інтересами однієї особи. Наприклад, якщо керівник держави дружить з впливовим бізнесменом, підприємство якого забруднює навколишнє середовище і тим самим шкодить громадянам, інтерес більшості в даному випадку є важливішим, а дружба між керівником країни і бізнесменом повинна відійти на другий план.
Що ж до простих людей, які не несуть великої відповідальності перед усім суспільством, то від них не слід вимагати віддачі переваги істини над дружбою. Якщо уявити ситуацію, при якій друзі ростуть разом з самого дитинства, протягом усього життя спілкуються, а потім, вже в старості, у них виникає конфлікт щодо питання, яке нібито містить істину, хтось із них може піти на поступки і визнати правоту іншого, навіть якщо це на його думку суперечить істині. Хороші і вірні друзі – це велика цінність у житті людини і не варто відмовлятися від них лише на тій підставі, що у вас різні погляд на ті чи інші питання буття та істини.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що життя людини багатогранне. Однозначної відповіді на питання переважання дружби або істини дати не можна. Кожна життєва ситуація може тлумачитися по-різному, людина при визначенні своєї відповіді повинна задуматися про важливість конкретної ситуації і можливі наслідки для третіх осіб.
1. Бабьи сказки - сон рябої кобили
2. Шито беліми нитками - пальці знати
3. Важная птица - велике цабе
4. Вгонять в пот - змусити попріти
5. Гроша ломаного не стоит - копійки щербатої не вартий
6. Длинный рубль - легкий заробіток
7. Как белка в колесе - як муха в окропі
8. Язык не поворачивается - язик не повертається
9. Не видеть дальше своего носа - не бачити поза своїм носом
10. Плакать навзрыд - ридати ревма
11. Бить баклуши - бити байдики
12. Камень преткновения - камінь спотикання
13. Ни к селу ни к городу - ні в тин ні в ворота
14. С глазу на глаз - віч - на - віч; сам на сам
15. На всякий пожарный случай - про всяк випадок
16. Старый друг лучше новых двух - краще давнього друга не втрачати, ніж двох нових мати
17. Бабушка надвое гадала - баба ворожила і надвоє положила
18. Два сапога пара - який їхав, таку й здибав
19. Не лыком шит - не в тім"я битий.
Сподівають, що до Півгодини шукала ті фразеологізми ;)
Гррмпрощшшшгппп
Объяснение:
Аппроооппп