М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Vlada0904
Vlada0904
21.02.2022 18:17 •  Українська мова

Визначте вигуки у реченнях за їхнім значенням

1. Ой, догнали літа мої на кленовім мості, ой, верніться, літа мої, хоч до мене в гості .
2. Гей, нуте, косарі, бо нерано почали .
3. Та орав мужик край дороги, гей, «цоб», «цабе», рябий, тпру! Край дороги .
4. «Кру... кру» — лунає поклик журавлів, І слід по них в німому небі тане.
5. Овва! Маленька Миш Льва!
6. Гу-гу-гу-гу! — застогнав пугач серед лісу .
7. О, якби я міг повернути неповторну юність

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Tuchka087
Tuchka087
21.02.2022
Наші предки шанували сонце. його проміння несло світло, тепло й радість. сонце дарувало врожай, за це йому були вдячні. як проникало сонячне проміння до домівки? звичайно, через вікна.   коли в хатках наших предків з'явилися перші віконця, це були зовсім невеличкі отвори. щоб засклити їх, майстри розкочували скляну кульку. тому кожне віконечко було круглим. пізніше для одного вікна використовували вже  чотири   скляних кружечки. чотири їх було тому, що віконце вважали поглядом на всі чотири сторони світу.   щоб до вікна увагу, його прикрашали. спочатку в ролі прикрас були витинанки зі шкіри. коли скло навчилися різати на квадрати, воно стало тоншим. на зміну шкіряним витинанкам прийшли паперові.   для виготовлення витинанок брали папір, фарбували його в червоний, рожевий, синій, зелений кольори. папір складали учетверо. ножем або ножицями вирізали візерунки.    багатокольорові витинанки виготовляли з білого паперу, а вже потім пензликом фарбували окремі деталі. на шибки витинанки наклеювали крохмальним клейстером.
4,8(40 оценок)
Ответ:
A1289A
A1289A
21.02.2022
Привіт, Аліна! На початку розмови хотілося б тебе привітати з бронзовою медаллю клубного чемпіонату Європи. Поділіться враженнями...
Виступати було зовсім неважко, адже у нас дуже хороша команда, і атмосфера була чудова. На турнірі було дуже багато сильних команд, один Ізраїль чого вартий. Але ми показали свій клас і приїхали додому з медаллю. До цих змагань я встигла зіграти в сербській і китайської шахових лігах, а також ще у двох дуже відповідальних турнірах - чемпіонаті Європи серед жінок, де була відібрана на чемпіонат світу серед жінок 2016 року, і в вищій лізі чемпіонату Росії. Тут я поділила 1-2 місця і була відібрана у суперфінал чемпіонату Росії серед жінок.
Чому ти вибрала шахи в якості своєї професії? І хто першим навчив тебе цієї «розумної» грі?
Я не вибирала шахи - вони самі мене обрали. (Посміхається). Перше серйозне рішення в своєму житті мені довелося приймати у віці семи років. У дитинстві я займалася відразу в двох гуртках - секції з бальних танців і шахами, і потрібно було вибирати одне з двох. І ось, у семирічному віці, як потім виявилося, я прийняла рішення, про яке зараз анітрохи не шкодую. Мені дуже подобалися танці, але я зупинила свій вибір на шахах. Справа в тому, що на танцях наші викладачі іноді стукали нам по колінах, коли ми танцювали, щоб вони були прямі. Я ж була дуже домашньою дитиною, і хоча розуміла, що це необхідно для професійної підготовки, ніяк не могла з цим змиритися, тому і вирішила шахи. Сидиш собі, думаєш над позицією, ніхто тебе не чіпає. (Посміхається). Батьки не ставили переді мною завдання, щоб проста дитяча забава переросла у щось більше, більше того, мама дуже довго не хотіла, щоб я займалася шахами професійно. Я стала відвідувати групові заняття для дітей не тільки мого рівня, але і для більш сильних шахістів, стала тягнутися за ними. Поступово почали приходити результати. Так, буквально за рік вдалося пройти шлях від четвертого розряду до першого. І стало ясно, що шахи можуть стати для мене не просто черговий секцією, яку я відвідувала, а майбутньою професією.
Пам'ятаєш своїх перших шахових вчителів?
Звичайно. Я пам'ятаю всіх і кожного, хто взяв участь в моєму шаховому становленні. Першим моїм тренером була Людмила Георгіївна Зайцева в шаховому клубі імені Т. В. Петросяна. Саме з її до я проробила шлях від безразрядницы до першого розряду. Потім у 2002 році я займалася з Валерієм Цатуряном. Завдяки йому я навчилася «виживати» в першому розряді. Після я займалася з Володимиром Вульфсоном в Московському міському палаці піонерів, саме під його керівництвом я стала спочатку кандидатом у майстри спорту, потім майстром ФІДЕ, а також чемпіонкою Росії і двічі віце-чемпіонкою Європи у своєму віці. У 2006 році мене покликали в училищі Олімпійського резерву. Це взагалі окрема історія, тому що змінилися не лише тренери, а б життя. Я бувала вдома тільки у вихідні дні, а інші дні проводила в стінах училища. Училище – це загальноосвітня школа-інтернат, де ми жили, спали, їли, займалися спортом і, звичайно ж, шахами. Тут я провела півтора року. Тренували нас гросмейстери Валерій Чехів і Сергій Архипов. Завдяки наставникам училища олімпійського резерву я стала міжнародним майстром і виконала першу норму міжнародного гросмейстера. Після закінчення училища я стала займатися в Шаховій вітальні ім. В. Я. Дворковича у гросмейстера Сергія Долматова. Завдяки йому я виконала другу і третю норми міжнародного гросмейстера, а також значно збільшила свій рейтинг.
Чи є у тебе ті, кого ти орієнтуєшся в шаховому світі, так би мовити, своєрідні кумири?
Безсумнівно. Всі шахісти вивчають величезна кількість партій майстрів минулого. У них багато чому можна навчитися. І не тільки конкретним шахових ходів, планів, ідей (а їх криється безліч в партіях наших попередників!), але і численних психологічних тонкощів. Орієнтуватися на когось із шахістів минулого досить важко, тому що сьогодні сама гра зазнала деякі зміни, що, насамперед, пов'язано з появою комп'ютерів. А з найсильніших світу цього можна взяти першу десятку шахістів і прагне до такого рівня!
Пам'ятаєш свій найяскравіший турнір?
Звичайно. Одне з моїх перших і найбільш яскравих вражень – чемпіонат Європи серед дівчат до 10 років, де я стала срібним призером турніру. Я почала з двома очками з чотирьох можливих і практично втратила всі шанси на медаль. Але потім, сама не знаю, як, виграла 5 партій поспіль і посіла друге місце. Ще пам'ятаю, як граючи на чемпіонаті світу серед дівчат до 18 років, я лідирувала з п'ятьма очками з п'яти можливих, обіграла шахістку, яка на тому турнірі боролася зі мною за перше місце, але не змогла втриматися на першій сходинці, і в підсумку посіла лише друге місце. Ось так. (Посміхається).
4,5(22 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ