М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
EfremovMk
EfremovMk
01.12.2020 04:35 •  Українська мова

Будь ласка, нескладно, у мене невистачає часу.
Завдання 1. Відредагуйте словосполучення відповідно до лексичних норм української літературної мови.
Вільна вакансія, інформаційне повідомлення, морально-етичний, народно-демократичний, опустити вниз, підняти вгору, повний аншлаг, прейскурант цін, мережа інтернет, взаємна співпраця, головна суть, продовжувати далі, складові частини, числові розрахунки, автентичний факт, міжсуб’єктна комунікація, аксіологічна оцінка, гіпотетичне передбачення, ілюстративний приклад, інтегральна цілісність, компонентний склад, майбутня перспектива, практичний досвід, сутнісна природа, токсичне отруєння, функціональне призначення.

Завдання 2. Прочитайте. Знайдіть лексичні помилки — слова, вжиті не в тому лексичному значенні. Запишіть виправлені речення, користуючись довідкою.
1. З берези з малим шелестом падає листя. 2. У цій частині ріки дуже, міцна течія. 3. Вітер на вулиці був зовсім маленький. 4. У лісі почався бурний листопад. 5. Листа надруковано маленьким шрифтом. 6. По трасі з сильною швидкістю проносилися машини.
Довідка: Дрібний. Тихий. Велика. Сильна. Невеликий. Рясний.

Завдання 3. Знайдіть і виправте змістові помилки — зайві речення, які не відповідають темі висловлювання. Запишіть висловлювання правильно.
1. На верхів'ях каштанів лежав осінній ранковий туман. Він був густий. Гілки, каштанів були оповиті туманом. Тому не пропускав жодного звуку.
2. Діти трусять каштани і набирають їх повні шапки. Вони зігнали з дерева горобців. Бо каштан — чудова річ. З нього можна робити і солдатів, і танки, і пароплави.

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Liana03102000
Liana03102000
01.12.2020

Моя мама – найкраща мама у світі. І її руки випромінюють добро та світло. Колись вони сповивали мене і гойдали. А потім допомагали робити перші кроки. Вони заспокоювали мене, коли щось не виходило. Потім мамині руки перший раз збирали мені портфелика до школи. Мама тримала мене за руку, коли вела у перший клас.

Коли я хворію, мама обов’язково пригорне мене до себе, приголубить. Вона робить мені гарячий цілющий чай, приносить ліки. Ії ніжні руки, мабуть, вміють лікувати, і скоро я вже одужую.

Мамині руки трудящі,  вони не знають спокою. Ці руки дуже рідко відпочивають. З ранку до вечора вони трудяться: на роботі, вдома. Своїми добрими руками мама готує нашій родині  смачні сніданок, обід та вечерю. Вона турбується про нас не тільки словом, але й справами. Я навіть знаю слова з пісні, що присвячені маминим рукам: «Мамині руки - колиска моя. Хліб у долонях, що сонцем сія».

Ми не завжди цінуємо  все, що для нас робить мама. Часом ми не слухаємося її, погано себе поводимо, або забуваємо подякувати за її турботу. Але дар від маминих рук – найдорожчий у світі. І про це потрібно пам’ятати. Дуже важливо віддячувати мамі за ласку її добрих рук. Можна до й по господарству, власноруч змайструвати  для неї подарунок, принести їй якісь солодощі. Можна навіть просто підійти та поцілувати її теплі руки. І сказати слова подяки.

4,4(29 оценок)
Ответ:
McBlanse
McBlanse
01.12.2020
Ознаки весни в неживій природі:
1) Головна ознака весни в неживій природі те, що сонце набагато вище піднімається над горизонтом, ніж взимку.
2) Яскравіше світить і гріє з кожним днем все сильніше. Дні стають довшими.
3) Найбільш помітний ознака настання весни в неживій природі – це танення снігу.
4) Починає танути лід. На річках починається льодохід.
5) Дуже небезпечно ходити по подтаявшему льоду. Не можна затівати ігри на річці під час льодоходу.
6) Коли річки та озера переповнюються водою від розталого снігу, вода заповнює луки, ліси, поля вздовж річки. Це називається водопілля.
7) Від весняного тепла відтане грунт. В ній накопичується багато вологи. Ця волога дуже потрібна рослинам
8) Навесні йде дощ, а не сніг. Недалеко вже й до першої грози.

Ознаки весни в живій природі:
a)у житті птахів з приходом весни: повертаються перелітні птахи будують гнізда, відкладають яйця, виводять пташенят
Подібні зміни стали можливо т. к. Багато птахи харчуються комахами. А з приходом весни комахи вилазять зі своїх укриттів. Птахам стало більше корму. Розтанув лід на річках і озерах, тому повертаються водоплавні птахи

b)у житті звірів: Звірі линяють – змінюють зимову шубку на літню. Прокидаються від зимового сну ведмеді, борсуки, їжаки, бурундуки. У багатьох звірів навесні з'являються дитинчата.

c)На листяних деревах і чагарниках набухають бруньки; з'являються сережки, сріблясті баранці, квіти, потім з'являється листя. У хвойних дерев змінюється колір кори, хвої.
Землю вкриває молода травичка, багато рослини починають цвісти. Зазвичай ранньоквітучі трав'янисті рослини називають підсніжниками.

якщо все коротко написати:
Сонце вище, ніж взимку. Дні стали довшими. На вулиці потеплішало. Небо навесні блакитне, високе. Хмари білі, легкі. Сніг і лід тане. На річках льодохід, повінь. Навесні в різні місяці йде то сніг, то дощ. У травні гримить перша гроза. Грунт відтає, на деревах з'являються бруньки, а потім клейкі листочки. Зацвітають первоцвіти. З'являються комахи. Повертаються перелітні птахи. Лісові звірі виводять потомство.
4,5(91 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ