М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации

Однорідними звертаннями ускладнено речення
Ех ти, доле моя, циганко, не лякай мене тузом пік!
О кучері ясні і очі Беатріче, чого ж ви в тьмі моїй неясні і смутні?
Там в борі вітер листям шевеліє: Пречиста Діво, радуйся, Maple!
Ой не сiйтесь, сніги, ой не сiйтесь, рясні, згиньте в темній безодні навіки!
Оземле втрачена, явися бодай у зболеному сні.​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Що таке поширене пропозицію? Таким питанням буде задаватися рано чи пізно будь-який школяр. Для чого потрібно це знання? Найголовніше, для морфологічного аналізу.
Що таке поширене речення: характеристика.
Отже, як визначається поширеність пропозиції? По-перше, відразу ж відзначають усі граматичні основи, далі знаходять другорядні члени речення. Якщо вони присутні, то пропозиція називають поширеним, якщо ж ні – непоширеним. Це дозволяє зробити висновок про те, що поширена пропозиція – це пропозиція, яка складається з граматичної основи і доповнюють її другорядних членів. «Пішов сніг» – це нерозповсюджене пропозицію, а ось «вчора пішов сніг» – поширене. Є ще одна тонкість.
При питанні: «Що таке поширене пропозицію?» багато хто забуває, що бувають граматичні основи, що складаються тільки з одного члена. У таких випадках пропозиція також може бути як поширеним, так і непоширеним. Наприклад, «Ранок» – це нерозповсюджене, а «Холодний ранок» – поширене. Також подібні труднощі можуть виникнути при визначенні типу неповних речень, де опущений-якої головний член. Як правило, в подібних пропозиціях його легко можна відновити. Наприклад: «Я люблю полуницю, а Андрій – малину». У другій граматичній основі відсутній присудок, але при цьому присутній додаток «малину», отже, така пропозиція можна назвати поширеним.
Пропозиція з різними видами зв’язку відразу ж, автоматично, можна називати поширеним пропозицією, так як в таких випадках доповнюючими і розкривають сенс головної частини є залежні члени в реченні. Не варто також плутати такі поняття, як «просте речення» і «нерозповсюджене пропозицію». У першому випадку присутня тільки одна граматична основа, причому вона може бути ускладнена причетними оборотами, визначеннями, порівняльними або дієприслівниковими оборотами. А нерозповсюджене пропозиція може включати в себе кілька граматичних основ, які можуть бути нічим не ускладнені. Наприклад: «Кіт, ніби спав біля дверей, підморгуючи оком, пильно гав за нами». Цей приклад є простим поширеним пропозицією, так як тут є тільки одна граматична основа «кіт гав». А ось наступний буде представляти собою складне нерозповсюджене пропозиція: «Ніч настала, місяць сховалася, коники затихли». Тут є три граматичні основи, які нічим не ускладнені, тому пропозиція нерозповсюджене складне. Таким чином, для початку потрібно чітко визначити, скільки ж граматичних основ містить в собі фраза і чи є другорядні члени.
Що таке поширене пропозицію? Відповідь на це питання можна знайти в цій статті. Визначення граматичних властивостей обов’язково потрібно при вчиненні морфологічного розбору пропозиції, саме тому слід знати і розрізняти їх.
4,6(37 оценок)
Ответ:
dflbvdflbv
dflbvdflbv
06.02.2022

Спинюсь, не тямлю, що вона за диво, -

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є - дорога, явори,

усе моє, все зветься Україна. (Ліна Костенко)...

 

Прийшов - 

І весь базар нікчемний розігнав,

І сміло до  Коня побрався потихеньку,

Все свистячи, повагом, помаленьку,

 Все гладив, подивлюсь - уже і загнуздав.(Є. Гребінка)

 

Пильно й ненастанно політь бур'ян

Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.   (М.Рильський)

 

Як же тут гарно, як же тут тихо,

В таку годину забудеш лихо!  (Л. Українка)

 

Всюди добре, а вдома найкраще. (Прислів’я)

4,6(91 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ