ответ: змалку, хлопчиком, минуло,віддали, не бачив, не стало, важко, жилося, сироті, виявляв,феноменальні, польською, збіранням, книжок, Львівського
Объяснение:
Нещодавно у наш клас завітала дівчинка. Вона була новенькою. Звуть її Софія.
Спочатку не знала, що сказати, ніяковіла, пекла раків. Почувалася не у своїй тарілці. Дівчатка самі почали розпитувати Софію. Спершу вона соромилася, але згодом усе минулося. У однокласниць було багато запитань, та пролунав дзвінок на урок. На першому уроці Софія була як у воду опущена. Вона пропустила одну тему. Та згодом, коли познайомилась із вчителями, а вони у нас найкращі, почала показувати товар лицем. Та й співрозмовниця вона цікава. За словом у кишеню не полізе. Здавалося, що у дівчини язик добре підвішаний. Та в цілому вона нам усім дуже сподобалась.
Ми вміємо дружити та вболівати один за одного, не розбиваємо глеків, тому новенька надзвичайно цьому рада.
Минулої весни я побувала у Карпатах. Там дуже гарно та мальовничо: високі гори, що вкрилися снігом, видніються майже з кожного куточка місцевості. А скільки там різноманітних дерев! Там ростуть і могутні дуби, і вічнозелені ялини, і білокірі берези, і високі ясени… Між горами – широкі галявини, на яких безтурботно бігають один за одним бистрі олені та швидкі козулі. Над горами та галявинами літають та гніздяться безліч птахів – глухарі, беркути та багато інших. Карпатські полонини багаті соковитою травою, і турботливі пастухи щодня виганяють до полонин отари овець, де вони пасуться та живляться по декілька годин поспіль, і при цьому трави вистачає наїстися кожній тварині. Мені дуже сподобалися Карпатські гори та мальовнича природа Карпат!
Змалку Іван був допитливим хлопчиком, мав добру пам"ять. За два роки школи він навчився читати, писати українською. Коли Франкові минуло 8 років, батьки віддали його до школи в Дрогобич. За підсумками навчального року він виявився найкращим учнем. З його успіхів особливо тішився батько. "Я не бачив його, а тільки коли мене викликали першого, щоб одержати нагороду, то я почув, що він голосно заплакав", - згадував Іван. А через два місяці батька не стало. Хоча й важко жилося сироті, проте в гімназії хлопець виявляв феноменальні здібності, міг майже дослівно повторити подану вчителем на уроках інформацію, досконало оволодів німецькою, польською мовами. Франко захоплювався збиранням книжок, за обсягом його бібліотека нараховувала іх майже п"ятсот. У 19-річному віці вступив на філософський факультет Львівського університету.