1. Hайменшою одиницею мовного сілкувания с: а) слово; 6) словосполучення; в) речення. 2. Основні ознаки речення: a) змістова завершеність, предикативність, модальність; б) інтонацйна завершеність, інверiя, предикативність; в) граматична основа, модальність, змістоний зв изок. 3. За метою висловлювання речения поділяються на: a) розповідні, шитальні, окличні;B 6) розповідиі, шитальні, спонукальні; в) розповідиі, питальні, емоційно нейтральні. 4. Позначте розповідне речении. a) Нам так хочеться з вами зустрітися! 6) Нехай ваші діти и батьки будуть здюровими. в) Xіба можна забути перше почуття? 5. Укажіть окличие речення (розділові знаки опущено). a) Скільки я намалюю етюдів з натури серед білого царства снігів б) На випадок тривалої облоги чим годувати киян в) Найголовніше Сіроманчнку кидайся і лети скільки сили щодуху до лісy 6. Укажіть односкладне речення. a) Щось незбагненне й потасмне с в чарах природи. б) Неси ж мене, коню, по чистому полю. в) Не проїде тут ніхто, не пройде. 7. Укажіть складне речения ( розділові знаки опущено ). а) Арсенові набридло дивитися на нерухомі поплавки і він часто-густо засинав. б) Але самі чумаки рідко сумували ніколи не втрачали бадьорості й веселого настрою, в) Лисиця задріботіла передніми лапами замолотила хвостом по землі й лягла. 8. Укажіть речення у якому правильно розетавлено розділові знаки. а) Темніли стрілки щавлю, та смачно вабила конюшина. б) 1 ввижаеться Олесеві маленька хата під кущем водяної папороті і в тій хатинці він сидить, рибку стереже. в) Усі притихли, зіюрмилися біля вікон і над зеленкуватими й синіми снігами покотилися, задзвеніли молоді голоси. 9. Постав розділові знаки в поданому реченні. Я виконав твое доручення гідно відказав Персей У цій торбі голова Медузи Горгони. 10. Немас другорядних членів у речениі. a) Лiс іще дрімає.. б) Були падіння, злети, поразки й перемоги. в) Сьогодні сонячно. 11. Указатн ускладнене речення, a) Мудрість, кажуть, з роками приходить. б) Про людину кажуть, шщо вона велетень, бог, гігант. в) Кілька покушців почали сперечатися. 12.Що таке інверсія? Навести приклад.
Мама... матіночка... матуся... Безліч дорогих серцю слів можна сказати про маму. Вона єдина, хто пробачить усе, хто пригорне до себе та захистить у будь-якій ситуації. Ось зараз я стою, дивлюсь на неї і привітно посміхаюсь. На душі така приємна ніжність.
Матусині губи поступово розпливаються в таку знайому усмішку. От зараз матуся посміхнеться, і в кутиках вуст заграють сонячні зайчики. Я знаю кожну зморшку на її обличчі, кожну рисочку. Роздивляюсь уважніше маму: вона ще молода, в неї русяве довге волосся (в дитинстві я страшенно його скубла, але мама тільки сміялась), невеличкий носик з ледь помітною горбинкою (у мене теж), маленькі, рожеві, завжди усміхнені вуста і найкрасивіші очі в світі. Вони змінюють колір залежно від матусиного настрою. Іноді, коли я принесу зі школи . «10», вони зелені-зелені, коли не помию посуд, вони сірі, з гіркими нотками, які я добре відчуваю. Вони міняться, вони виграють якимось неземним світлом.
Моя матуся дуже весела, дотепна, жвава. Вона полюбляє одяг спортивного стилю. Джинси і светр — її найулюбленіші речі. Вся її постава видає людину енергійну. У кожному її слові і русі відчувається глибока внутрішня гармонія. Коли вона швидко йде, то її волосся, зібране в «хвостик», кумедно підстрибує. Я дивлюсь на матусю і радію, що в мене така добра, стильна, сучасна мама. Просто найкраща в світі!