1.
Г Цілий день лелеки тільки те й робили, що товклись на хаті.
2.
В Сором сказати, що нині фізкультура зовсім знищила балет.
3.
Г Нарешті лелеки обліпили хату так, що вона побіліла й зверху.
4.
Б Оте тукання костура нагадує дівчині, як падають яблука.
5.
Д Поле, зітхаючи вранці сивими кучматими туманами, думало, що пора готуватись до перших морозів.
6.
Д Моє життя стало зараз таке коротке, що я кроками можу змірять.
7.
Б Якось одного разу над Десною підслухав я вночі, на сіні лежачи й дивлячись на зорі, як після денної важкої праці коні розмовляли між собою, пасучись.
8.
А Явір прислухався, як поступово засинає навколо нього все: і всохлі полини, і смутний обрій, і ожереди віддалік.
Доля міських птахів багато в чому залежить від доброти, щедрості і милосердя людини.
З приходом холодів горобці збиваються в Крикливий численні зграйки і намагаються триматися ближче до людського житла. Їх завжди можна зустріти біля входів у магазини, біля торгують насінням бабусь, біля під'їздів багатоповерхівок. Особливо важко птахам доводиться, коли випаде білий пухнастий сніг , покриваючи всю землю ошатним покривалом. Під снігом ховаються і небагаті джерела прожитку багатьох птахів: розсипані по землі ягоди горобини і глоду, крихти, які-то насіння. Саме в цей нелегкий час пернатим співакам необхідна наша до З якою радістю оточують горобці і синиці годівниці з крихтами, шматочками хліба, пшоном, пшеничного крупою! Як голосно вони дякують нам за увагу, добросердя. А з'ївши всі частування, розсаджуються на найближчих гілках, щоб не прогавити чергову порцію смачненького.
До ть птахам взимку, тоді влітку вони присвятять вам свої найкращі пісні , з'їдять на ваших городах всіх шкідників і подбають, щоб комарів і мух у наступному сезоні було якомога менше!