ответ:якось так)
Объяснение:
Ми живемо в Україні, тому повинні розмовляти рідною мовою. Українська мова така співуча як голос жайворонка. В українських словах відчувається щирість, доброзичливість. Мова-це відображення країни,народу.
1. Товкти воду в ступі - безцільна праця; діло, від якого немає користі.
2. Зірвати маску - викрити людину, показати його справжню сутність.
3. Підкручувати гайки - впливати на когось або підтягнутись в роботі
4. Номер не пройде - не вдасться щось зробити, накшталт російською: "не прокатит".
5. Сходити зі сцени - втратити свою актуальність
6. Немає клепки в голові - той, в кого немає клепки - дурнувата, не розумна людина.
7. Не святі горшки ліплять - це фраза для підтримки людини, яка значить , що можна навчитися будь - чого при бажанні.
8. Стригти під один гребінець - зводити всіх під один рівень, прирівнювати.
9. Куй залізо, поки гаряче - не втрать свій шанс.
10. Дати драла - втекти,поспішати.
11. Зварити кашу - наробити якихось нехороших справ.
12. Не в ті взувся - мати великі претензії.
Сподіваюсь, до
Відповідь:
Людину називають Людиною, коли вона спроможна відповідати за свої вчинки, поведінку, за результати своєї діяльності, тримати у своїх руках особисту долю, готова до будь-яких випробувань і перемог. Якщо немає відповідальності за себе, кажуть у народі, людини немає — вона, по суті, є лише передмова до людини.
Відповідальність — це обов'язок перед кимось чи перед чимось. Наш громадський обов'язок, честь і совість, життєва позиція — це міра відповідальності перед суспільством. Кожен повинен навчитися керувати собою, тобто самовиховувати себе. Самовиховання — це також вияв відповідальності, що свідчить про зрілість людини, його духовну стійкість.иконувати свій обов'язок перед родиною, друзями, Батьківщиною нелегко. Знаходяться десятки причин: не хочу рано вставати; чому я повинен шанувати батьків; не буду читати, бо голова болить; вдома немає умов для творчої праці тощо. Ті, хто дотримується подібних правил, не розуміють того, що умови для свого життя в різний період його розвитку створює сама людина. І тільки від неї залежить, чи зможе вона досягти своєї мети, здійснити свої мрії. Головне не тільки поставити собі ціль, а й усіляко сприяти її досягненню. Треба навчитися організовувати і планувати своє життя так, щоб усе встигати. Але при цьому треба враховувати і інтереси оточуючих людей, адже не можна відділяти себе від людей, тоді життя буде беззмістовним.
Пояснення:
Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Вона віддзеркалює душу народу, його історію. Кожен народ відбувся тоді, коли усвідомив себе у рідному слові.
З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула
Ми з вами одержали у спадок сучасну українську літературну мову — багату, розвинену, гнучку. Наше завдання — берегти цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими і грубими словами, не забувати, щиро любити. Шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця.Любімо свою мову, свій милий край, свою Україну!