М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
obizyana88
obizyana88
16.03.2021 03:49 •  Українська мова

Як ти розумієш слово вишиванка? чому вишивану називають оберегом? напиши про це текст ( 5-7 речень)

👇
Ответ:
Изачка
Изачка
16.03.2021

Вишиванка це оберіг України.Українці вишивають червоними та чорними нитками на білому тлі.Вишиванкою прикрашають рушники, сорочки, спідниці.Здавна люди вірили що вишивка захищає їх від темних сил.Вишивали речі різними візерунками.

 

4,8(3 оценок)
Ответ:
dscirina
dscirina
16.03.2021

  Вишиванка - символ здоров'я і краси, щасливої долі і родової пам'яті, оберіг. Вишита національна жіноча або чоловіча біла сорочка . Символіка вишивки залежиль від того, кому призначається вбрання. На вишивках використовуються традиційні, символічні орнаменти: геометричні, які вважаються найдавнішими, рослини чи тварини. Іноді типи орнаментних форм поєднуються.

   Пращури виготовляли сорочки з лляного чи конопляного полотна домашньої роботи. Вишиванки передавалися з покоління в поколіня, з роду в рід і береглися як реліквії.Було чималотипів традиціонних сорочок за формою, використанням матеріалів, а також за семантикою кольорів: подільський, галицький, поліський, волинський, наддніпрянський, полтавський, гуцульський, букавинський, лемківський тощо.

 

 

 

Списував зі свого ДПА. Робив я!

4,5(7 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
EkaterinaMironovaa
EkaterinaMironovaa
16.03.2021

Духовне багатство – це не лише інтелект, рівень знань, майстерності, досвіду, а й особливості вдачі, генетичне підгрунтя, у якому зародилися паростки художнього мислення. Сам інтелект без цього підгрунтя ніщо. І чим воно багатше, тим органічніше мислить художник у своїх творах – пошуках.

Якщо зазирнути в життєпис скульптора Богдана Романця, то можна знайти відгадку на всі найголовніші таємниці його творчої лабораторії.

Скульптор прийшов у мистецтво крізь терни. Батько не дозволяв йому малювати, бо хотів бачити сина продовжувачем власної ковальської справи в селі у Бродівщині. Але наполегливий і закоханий у мистецтво син не полишав олівця, бо виходило добре. Роботи хлопця помітила вчителька англійської мови М. Подоляк, повезла хлопця до Львова у Будинок народної творчості. А згодом славна Софія Вольницька відпросила у батька сина для навчання на підготовчих курсах. Відбулося знайомство Богдана з Левицьким, Сельським, Овсійчуком – справжніми майстрами мистецтв.

У своїй творчості Богдан Романець прагнув порвати пута стереотипності, офіціозу, псевдореалізмуі вийти на свою рідну національну духовність, довести, що власна історія та народна культура – невичерпне джерело для натхнення.

Роботи його органічні, гармонійні за формою і духом. Дуже показовою в цьому плані є скульптура “Саркофаг України”. Нічого, здавалося б, суто українського в ній нема, але якщо уважно придивитися, то в цій фігурі можна побачити всю трагічну долю України – від прадавніх жорстоких часів до чорнобильської трагедії. Скульптура промовляє кожною своєю деталлю – і не декларативною, не прозовою, а мовою символів справжнього мистецтва, мовою поетичного епосу. Тим і вражає, вражає глибоко. Вдивляєшся в скульптуру, в її форми і душу огортає почуття трагічно-болісне, містичне. Здається, ось-ось тобі відкриється якась таємниця буття, таємниця того великого Будівничого, що дав людям відчуття і щастя, і горя.

Отже, цю річ можна вважати справді цікавою художньою знахідкою. Вона має посісти достойне місце в Україні як пам’ятка епохи, як досконале відображення української долі.

До сьогоднішнього дня художник прийшов з гідним доробком. Не зра-див син добрих надій великої родини. Митець у постійному пошуку нових тем, сюжетів.

4,7(14 оценок)
Ответ:
Orxan1414
Orxan1414
16.03.2021

Проблема куріння стоїть дуже гостро в сучасному суспільстві. На вулицях можна бачити багато чоловіків, жінок і навіть підлітків, які курять. Це, звичайно ж, найкоротший шлях до поганого здоров’я.

В даний час є багато інших шкідливих газових викидів у повітрі. Це відходи від промислового або автомобільного виробництва. Тим не менш, куріння є найгіршим з усіх газів. Навіть якщо ми не куримо самі, а просто вдихаємо пари від сигарет інших курців, це шкідливо. Ті, хто не курять, але сидять поруч з людьми, що палять, називаються пасивними курцями.

В останні кілька років вживаються заходи, щоб скоротити куріння. У ряді країн були запущені кампанії по боротьбі з курінням. В результаті в деяких містах куріння було заборонено в громадських місцях. Наша країна також на шляху до боротьби з курінням. Нещодавно був введений новий закон, що всі ресторани повинні мати окремі території для некурящих.

4,5(78 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ