До поданих дієслів доберіть і запишіть споріднені дієслова, в основах яких за- мість голосного о, е з’явився б голосний і. Визначте, при появі яких суфіксів відбувається таке чергування. Виволокти, викоренити, випекти, загребти, замести, заплескати, заплести, застебнути, причепити, зачесати, защепнути, зберегти, летіти, набрехати, на- шептати, обтесати, остерегти, підперезати, прополоскати, протекти, стрелити, чекати.
Восени повітря прозоре, навіть дихається легше. І життя стишує свій шалений біг. Осінь – пора збору врожаю та підбиття підсумків. Колись у цей час для народів, що працювали на землі, розпочинався відпочинок до наступної весни.
Сьогодні осінь – час розпочинати справи, ставати до роботи та навчання після літнього відпочинку, готувати оселі до холодів. Восени легше і працювати, і навчатися, бо прохолодна погода сприяє тому краще за літню спеку, весняну грайливість та зимові морози.
Ми любимо осінь за яскраві барви природи та довгоочікувані зустрічі з друзями, за повні грибів лісні галявини, стиглі плоди у садах та трохи сумний дощ за вікном.
Оригинал http://ycilka.net/tvir.php?id=6#ixzz4upupf99K