Відповідь:
1. Оратор багатий не лише на слова, а й на думки (Цицерон).
2. Оратор повинен бути людиною справедливою і тямущою у справах справедливості (Платон).
3. Саме промова, солідна, пишна, яка відповідає і почуттям, і думкам слухачів, становить невід’ємне надбання оратора (Цицерон).
4. Оратор одночасно розгромлює і ранить усіх тією самою зброєю і тим самим ударом... (Ф. Прокопович).
5. Оратором є лише той, хто в змозі говорити з кожного питання гарно, вишукано й переконливо, відповідно до важливості предмета, на користь часові і для задоволення слухачів (Тацит).
6. Риторика — цариця думки і княгиня мистецтв (Ф. Прокопович).
Відповідь:
3.1. "Якби не було мрії ,- говорив В. Сухомлинський ,- праця втратила б свою привабливість"
3.2.«Земля найкраще пахне восени,– говорить сам до себе Тимофій. – Люблю її запах"
3.3. «Дурний ти, хлопче , – каже баба й додає: – Васильку, на те ти й уродився, щоб робити, а не лежати».
Пояснення:
1) якщо слова автора розділяють пряму мову, яка складається з одного речення:
«П, — а, — п».
2)якщо слова автора розділяють пряму мову, що містить два речення, то після слів автора ставимо крапку й тире, а наступне речення прямої мови починається з великої літери; лапки закриваються в кінці прямої мови:
«П, — а. — П».
3)якщо слова автора розділяють пряму мову, що містить два речення, то після слів автора ставимо крапку й тире, а наступне речення прямої мови починається з великої літери; лапки закриваються в кінці прямої мови:
«П, — а. — П».
Відповідь:
"Брати наші менші"
Кожне живе створіння на Землі частинка природи. Ось поговоримо про братів наших менших. Ви спитаєте "Хто це такі, у мене братів не було?". Це тварини. Із давніх давен було відомо, що тварина з'явилася раніше людини. Чому брати наші меньші? Тому що ми маємо їх берегти. Кожна тваринка заслуговує на це. Ось візьмемо собаку.
Собака- вірний друг людини. Буває різних розмірів, різного окрасу, а ще різного характеру. Та є все, що їх об'єднує. Любов до нас.
Візьмемо слона. Слон- велика тварина. Має довгий видозмінений ніс, великі вуха, масивне тіло. Важить багато кг, але хтось згадує про те, що цю тварину використовували наші предки. Наприклад, у Індії слонів використовивали для робіт на лісопильці, а ще раніше слонів використовували, як коней у війнах. Зараз слон є засобом переміщення у джунглях.
Але не всіх тварин використовують ось так, для роботи. Дехто вбиває тваринок заради грошей. Саме тому з'явилася Червона книга.
МИ МАЄМО ОБЕРІГАТИ ТВАРИН!