М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
555Mari555
555Mari555
03.07.2020 00:42 •  Українська мова

1. Знайдіть речення а відокремленою прикладкою: А Колядували хлопці, ходячи по дворах із саморобною аіркою.
Б На покуті, аалитий сонцем сидів старий дід. в
Замість тополь, край шляху виросли металеві щогли.
Г Дятел, лікар дерев видаьобуе шкідників.
2. Знайдіть речения а відокремленим додатком: A Cтарий чумак, бронзовий і мускулистий, дивився просто кожному в очй. Б Батько, щойно прийшовши з роботи сидів під гілкою бузку і спочивав. В Стомившись від наплину вражень білий кінь спинився. Г Крім чебрецю й любистку, підлогу хати засипали полином.
3. Знайдіть речення а відокремленою обставиною: А Високий берег, оповитий туманом, мріяя удалечині. Б Горобець не аапідозрюючи про їх замір залишався в затишному гиізді. В Які Довженко залишив по собі новели, повісті і щоденники власного серця. Г Поле, уквiтчане пухнастою ковдрою простелилося до Ясенової гори.
4. Знайдіть складношідрядне речення з підрядним означальним: А Чи знасте ви, що таке галіфе. Б Вагато чого довелося заакати дітям тієі країни, що стала серцевиною ново- го світу. в Жінка вибирала таке, що, б подарувати сину на весілля. г Мій давній товариш сказав, що на дні старого яру лежить сніг. -щирі сповіді
5. Знайдіть неповне речення: А Навкруги море запашиих ромашок. 5 Шевченко та Гоголь-два геніальні українці XIХ сторіччя. в За добро добром і платять. г Як разом будемо стояти, нас нікому не подолати.
6. Двокрапку треба поставити и речениі (розділов! знаки пропущено): А З настанням теплих днів для зайця рідною хатою ставан увесь білий світ було де заховатись, було що поїсти. Б Зробив діло гуляй сміло. В Грім не гряне ледачий не встане. Г Придивіться уважно до снігурів узимку ви теж зможете передбачити зміни в погоді.
7. Позначте складносурядне речення, між частинами якого не ставиться кома: А Загадкова усмішка знову засвітилася на П обличчі, а пальці спокійно піш- ли по клавішах. Б Дівчина всміхнулася своему видивy і воно відобразилося в дзеркалі. в Вона слухала а музика відлунками лилася у глибину будинку. ГУ полях диміла місячна курява і бриніли жита й пшениці.
8. Двокрапку між частинами безсполучникового складного речення треба по- i ставити А У кров зайця закрадалася тривога почалося велике переселення на пів- день, нічне і денне повітря шелестить од перелітних зграй. Б Перемелеться лихо добро буде. В Посієш учинок виросте звичка.
9. Складносурядне речення утвориться, якщо до частини Мовчить собор до- дати .. а навколо вирують пристрасті. Б . не видно іржі на банях. В бо береже в собі відгомін життя невмирущого. г...темрявою ночі окутаний.
10. Правильно записане речення з прямою мовою в рядку A «Ось ходімо подивимось на його сліди!» Б «Уміти берегти,-уміти берегти,-говорив Олесь Гончар, стійним велінням часуь, - таемниче говорила мати. це стас на- Зберегти

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Пацивис
Пацивис
03.07.2020

Сурядні речення:

Виноградники зеленіли, і перші снопи виблискували в полях.

Кидає віжки, зістрибує, і вже тріщить цупка стерня під чобітьми.

А хміль сонця нуртує душу, і в голову лізе всяке.

Тільки не гармату тягнуть за собою,  а  звичайну бочку-водовозку.

Підрядні речення:

Поглядом впився в оту одну, що стоїть поміж ними.

(О.Гончар. За мить щастя)

Дитячим щебетом починається ранок на одному з мальовничих півостровів, що по-тутешньому зветься просто кут.

В очереті справді натрапляють вони на таке багатство, якому й ціни не складеш у степу.

(О.Гончар. Залізний острів).

4,6(45 оценок)
Ответ:
sivtsevavera2005
sivtsevavera2005
03.07.2020

а що шанують пісні Марусі Чурай? Хочеться почати влучними словами знаменитої на весь світ Ліни Костенко : «Маруся Чурай – художня, високообдарована натура, творець пісень , які славнозвісні українському народу». Не погодитися з нею не можливо. Вона сказала наче у воду гляділа. Маруся Чурай гідна дочка свого народу, за що надовго увійшла в народну пам’ять. З першого погляду можна сказати, що Маруся була керована палким почуттям кохання та отруїла свого коханого Гриця. За що її було звинувачено у вбивстві. Але глибше проникаючись її життям ми бачимо, що це зовсім не так. Насправді Маруся Чурай зілля приготувала для себе, не витримавши болю від зради коханої людини, а Гриць Бобренко випадково випив зілля. За це її було притягнуто до суду. На ньому Марусі винесли жорстокий вирок – смертна страта. Але мудрий гетьман Богдан Хмельницький скасував своїм наказом безглуздий вирок. Пісні Марусі Чурай вчать любити та цінувати життя. Шанобливо ставитися до людей та речей, які варті уваги. Українська піснетворця відома майже у всьому світі. Її пісні ллються рікою та западають у душу. Вони надихали тоді козаків, а зараз воїнів на патріотичні почуття. Вона виховую любов до Батьківщини. Ці пісні є скарбом нашого народу. Вони цінні тим,що покликані зміцнювати дух та утверджувати національну гідність.

4,4(34 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ