М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Malvina1903
Malvina1903
15.07.2020 12:25 •  Українська мова

"Веселі” похорони Гуцули — особливі люди, тож навіть похорон у них особливий і дивний обряд. Померлого тримали два дні, на третій ховали. Вечорами навколо покійника збиралися рідні й сусіди, дяк читав псалми, а після того усіх пригощали горілкою.

Найдикішою традицією гуцульських похоронів є так звані “грушки”. Це ігри, в які бавилася молодь під час похорону, на зразок тих, в які бавилися під час весняних гулянь і весіль. У побуті населення Карпат і Прикарпатської смуги також була традиція грати ігри при мерці. Для цього використовувався макет голови кози, який носили на жердині, схожий на той, який носять на Меланку. Також співали і танцювали, проводжаючи померлого в інше життя.

Верховинці перед хатою, де лежав покійник, розпалювали багаття і сурмили у трембіти. У хаті не пили воду, оскільки вважалося, що її могла пити душа. Якщо хтось хотів сісти на лавку, то дмухав на неї, щоб не розчавити душу покійного.

Труну з дому виносили так, щоб перешкодити померлому відшукати дорогу додому. Покійника виносили ногами вперед через задні двері. Потім тричі стукали труною об поріг хати, щоб померлий попрощався з пращурами і більше не повертався.

ДО ІТЬ СКЛАСТИ ТЕЗУ​

👇
Ответ:
Revantrtr
Revantrtr
15.07.2020

На мою думку, гуцули були дуже особливими людьми, тому що саме вони під час похоронів проводили велику кількість дивних обрядів, які дуже відрізняються від тих, до яких ми звикли.

4,4(91 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
dikozzz
dikozzz
15.07.2020

Теми серыми большими глазами, строго оглядел всякого из-под большого лба, тем уважительной походкой Василько всегда вызывал улыбку у взрослых. Если бы кто услышал, как было звать он летом, отворачивая от гречки корову, то, не видя его, подумал, что это кричит старый, бородатый Никита-чабан, а не малый Василько, которому только этой весной сшили брюки.

Дома Василько время как начнет "староват", то все только удивляются!

За обедом пусть только кто накрошите хлебом на столе или разольет борщ с ложки, - Вася так и звать, будь то свой, или чужой: "А зачем так накришуваты и наляпуваты!" Или забудет кто шапку в доме снять, - он сразу выкарабкается на скамью или на скамейку, подберется, сбросит шапку и пальцем на образы покажет, говоря строго: "Он видишь, что там такое суровое"

Объяснение:

4,7(94 оценок)
Ответ:
Max2556565
Max2556565
15.07.2020

Присвійні прикметники (чий?) творяться по-різному від іменників І і II відмін

Творення присвійних прикметників

Від іменників

І відміни

(назв людей, тварин) Від іменників І відміни присвійні прикметники творяться за до суфікса -ин, причому кінцеві приголосні твірної основи г, к, х, ґ (“хуґа гука”) чергуються із ж, ч, ш, дж: Галя — Галин, Ольга — Ольжин, дочка — доччин, свекруха — свекрушин, Мамалиґа — Мамалиджин.

Суфікс -ін виступає лише після й (на письмі -їн): Марія — Маріїн, Надія — Надіїн, Дар’я — Дар’їн.

В усьому іншому присвійні прикметники повністю зберігають написання іменників, від яких вони утворені (див. Уподібнення приголосних за місцем творення; Вживання м’якого знака): Параска—Парасчин (хоч вимовляємо [парашчин]), невістка—невістчин (хоч вимовляємо [нев’ішчин]), Вутанька—Вутаньчин (перед шиплячим м’який знак зберігається), Маланка — Маланчин.

Від іменників

II відміни

(що позначають загальні і власні назви) Від іменників II відміни присвійні прикметники творяться за до суфікса -ів (-їв), який чергується з -ов- або -ев- (-єв-):

а) якщо прикметник утворено від іменника твердої групи, то відбувається чергування

-ів — -ов-:

батько — батьків, батькового, батьковому...;

столяр — столярів, столярового, столяровому...;

б) якщо прикметник утворено від іменника м’якої чи мішаної групи, то відбувається чергування -ів (-їв) — -ев- (-єв-):

Мусій—Мусіїв, Мусієвого, Мусієвому...;

коваль — ковалів, ковалевого, ковалевому...;

Кайдаш — Кайдашів, Кайдашевого, Кайдашевому...;

тесляр — теслярів, тесляревого, тесляревому...

У називному і знахідному відмінках однини присвійні прикметники мають нульове закінчення: (чий?) батьків, материн.

Від назв тварин прикметники із значенням присвійності утворюються за до суфіксів -ин, -ін (на письмі -їн): бджолиний, пташиний, орлиний, зміїний, солов'їний; чи суфіксів -ач, -яч: собачий, качачий, телячий, свинячий.

Іноді такі прикметники утворюються шляхом зміни кінцевого приголосного твірної основи та додаванням закінчення -ий: вовчий, овечий.

4,8(75 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ