Одного разу зі мною трапилася неприємна пригода. мабуть, в мене ще мак цвів у голові. розпочалося з того, що в крамниці мені дали більшу здачу, ніж потрібно. я одразу вхопив очами , що грошей було більше, та не сказав продавцеві, бо давно вже поклав очі на наклейки з автівками, а батьки були проти купувати їх. тож я витратив гроші на ці наклейки. та коли прийшов додому, якось мені неспокійно на душі було. соромно, хоч і грошей було на одну панюшку . і наклейки зовсім не радували. тоді я пішов до мами та виклав їй усе як на духу . від сорому моє обличчя налилося жаром . та мама сказала, що нічого страшного. якщо я зрозумів, що на чужому нещасті щастя не збудуєш , тож нехай це буде для мене урок . вона дала мені грошей, які я відніс продавцеві. та була приємно здивована та подякувала мені за чесність. в мене ніби камінь звалився з душі .
Богдан Хмельницький, безумовно, є однією із найвідоміших постатей української історії. Як казав про нього автор «Історії України-Руси» та перший президент України Михайло Грушевський, його (Хмельницького) біографія була такою вбогою на реальні факти, наскільки багата легендами.
На відміну від козаків, які часто не могли похизуватися походженням, Богдан-Зиновій був представником іменитого роду. Його мати, Агафія, була з родини Ружинських, корені якої сягали аж до Рюриковичів. Освіту ж молодий Хмельницький здобув у Львівській єзуїтській колегії (поряд знаходиться Храм святих апостолів Петра і Павла), а згодом вступив до реєстрового козацтва. Але з часом він подався до Запорізької Січі, щоб звідти почати визвольну війну 1648 року.
У квітні цього ж року війська Хмельницького проходили через хутір Кривий Ріг. Напували своїх коней в ріці Саксагань, відпочивали у дубовому гаю. В урочищі Жовта Ріка гетьман розкинув свій табір. Майже місяць тут відбувалися бої з польськими військами. Перемога була на боці козаків. Саме з цієї битви почалася визвольна війна, у якій було місце як перемогам, так і поразкам. Закінчилася вона у Переяславі підписанням сумнівного договору.
Пройшло багато часу з тих подій. Хутір Кривий Ріг переріс у величезне промислове місто, а робітниче селище Жовта Ріка було перейменовано у Жовті Води у трьохсоту річницю битви під проводом Богдана Хмельницького.
В Україні є дуже багато пам'ятників Богданові Хмельницькому. Не забули про нього й у Кривому Розі. Встановили його у 1954 році, на 300-річний ювілей «об'єднання» Росії та України внаслідок поразки останньої у визвольній війні 1648–1654 рр.