) Від одного з речень, з’єднаних сурядним зв’язком, залежить одне або кілька підрядних:
Ідуть од шахти шахтарі, А даль така широка та іскриста Там, де рум’яна стежка од зорі Біжить в село, що стало уже містом (В. Сосюра).
2) Кожне з речень, з’єднаних сурядним зв’язком, має залежне підрядне речення:
Розпухле вухо Тимка, на якому засохла кров, кинуло Орисю в жар, і їй хотілося торкнутися до нього пальцями, щоб зняти з нього біль, але вона не наважувалася цього зробити, щоб не спричинити ще більшого болю (Г. Тютюнник).
3) Два чи кілька речень, з’єднаних сурядним зв’язком, мають спільне підрядне:
Така там була температура, і так мене парою проймало, і стільки крові з мене вийшло, що я відчув себе здоровшим (Ю. Яновський).
Між двома сурядними реченнями, з’єднаними сполучниками і (й), та (у значенні і), якщо вони мають спільне підрядне, кома не ставиться:
Тільки що Марія розпалила в печі й приставила горщики, у вікнах замиготіла чорна смушева шапка й блиснули чорні брови (І. Нечуй-Левицький).
ВСЁ ЧТО ЗНАЮ!!
Объяснение:
Жила була на світі весна. Її всі любили вона дарувала людям перші проліски , прозорі , маленькі струмочки , бруньки на деревах і перші яскраво зелені листочки. На дворі був кінець зими . Прийшла до зими в гості весна і каже: - Здрастуй Зимушка- Зима! Тобі вже пора відпочивати! Приходить час весни ... : - Так! Вже пора мені йти спати ! Сказала Зимушка,але не хочеться правда . Ну пробач говорить Весна! Адже люди втомилися від твоїх суворих морозів! І тут Зима розлютилася , і почали вони з весною воювати ! На вулиці то був холодний сніг і жахлива пурга , то схоплювався сонце , то знову була хуртовина ! І люди говорили своїм діточкам - це зима з весною воюють ! Але все - ж Весна перемогла сувору зиму , і на вулиці з'явилися бруньки , вскочили конвалії , потекли красиві струмочки , і головне ... Було дуже тепло!