М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
RomanBilyan
RomanBilyan
20.04.2022 20:33 •  Українська мова

Тестові завдання

1. Складне речення з різними видами зв’язку називається
а) складним синтаксичним цілим;
б) складною синтаксичною конструкцією;
в) складнопідрядним реченням.
2. Складне речення з сурядним і безсполучниковим зв’язком – це
а) Загуркотіло у хмарах, і знову те гуркотіння здалося якимось залізним; хтось там залізні бочки перекочує в небі (О. Гончар);
б) Невибагливою була верба, яка полюбляла вологі місця, через що побутувала прикмета: “Де верба – там вода” (З посібн.);
в) Барвінок був символом дівочої честі, любові; його влітали у вінки, якими прикрашали голови молодих на весіллі (В. Супруненко).
3. Складне речення з підрядним і безсполучниковим зв’язком – це
а) Козак живе з бідою, як риба з водою, але водночас із ним поруч привілля і необмежена воля, тому ніколи не стерпить він приниженості і залежності (За В. Супруненком);
б) Коли поговориш з людиною по душах, воно одразу щось там і зворухнеться: серце не кам’яне! (О. Гончар);
в) Хоробрих у бою і вірних у товаристві козаків нагороджували звучними прізвиськами, котрі багато до чого зобов’язували, і носили такі прізвиська з честю ( З посібн.).
4. Складне речення із сурядним, підрядним і безсполучниковим зв’язком – це
а) Він відчинив балкон навстіж, свіжістю вітру війнуло в обличчя, і це зовсім зняло з душі очманіння (О Гончар);
б) Вагончик, у якому вони сиділи, виявився зручним для житла: не тісно, затишно, і під ногами почувається палуба (О. Гончар);
в) Настрій помітно покращав: зникла ота внутрішня пригніченість, яку не приховаєш від людей (О. Гончар).

5. Схемі [ ] : [ ] – [ ] , і [ ] . відповідає така складна синтаксична конструкція:
а) Виявляється коли їм скрута птахи просто горнуться до людини вони зовсім довіряються їй (О. Гончар);
б) Маківці легше грунт відволог запалахкотіли цвіту пелюстки і п’є стебло трохи не луска соки землі (М. Самійленко);
в) Важко знайти переліт-траву бо вона весь час перелітає з місця на місце зате того хто її зірвав щастя вже не залишить (З посібн).
6.Схемі[ ], і [ ] : [ ] відповідає така складна синтаксична конструкція:
а) Глибоку повагу відчували люди до землі яка “парує та хліб готує” і повага ця часто доходила до обожнювання (В. Супруненко);
б) Уява хлібороба витворила божества які на його думку опікувалися родючістю землі у низках міфів та легенд проповідувалися моральні норми ставлення до неї землю не можна було паплюжити ні дією ні словом (З підр.);
в) Біля Дніпра на камені гарячім заснув і сон мені приснивсь горю край шляху полум’ям вербовим (В. Самійленко).​

👇
Открыть все ответы
Ответ:
Rashidleo
Rashidleo
20.04.2022

Майже кожен з нас чув вислів: “Друг пізнається в біді”. Це дуже правильний вираз, перевірений багатьма поколіннями людей на нашій планеті.

У житті бувають різні ситуації. Іноді від нас відвертаються найближчі рідні люди, але друзі залишаються поруч.

Мені здається, що зараз мої однолітки не вміють дружити так, як дружили люди раніше. Не знаю, може це егоїзм. Якщо раніше дружили на основі спільних інтересів, то тепер дружать з тим, з ким вигідно дружити. Я так не хочу. У мене багато подруг, але справжня подруга тільки одна. Саме вона підтримує мене, коли мені погано, а я підтримую її. Нам неважливо по моді ми одягаємося чи ні, яка модель телефону у кожної з нас, скільки коштує наш одяг і взуття. Але нам важливо те, що у нас спільні інтереси та смаки, а ще ми можемо розраховувати на до один одного. Причому на до не в обмін на послугу, а на безоплатну до . Така дружба тепер рідкість.

Чому ж друг пізнається саме в біді. Мені здається, що в критичній ситуації людина показує своє справжнє обличчя. У такій ситуації вже не вийде прикидатися. Саме в екстремальній ситуації можна зрозуміти, що за людина була з тобою поруч весь цей час.

Тільки чи варто перевіряти дружбу таким чином, може просто треба дружити по-справжньому і щиро.

Объяснение:

4,8(14 оценок)
Ответ:

Друг пізнається в біді” – багато знають цю приказку, але повірити в неї можна тільки перевіривши на власному досвіді. Людина спілкується з людьми, які близькі йому за характером, інтересами, смаками, інтересами, але не всіх цих знайомих можна називати друзями, друг – це щось більше.

В найближчому оточенні людини багато людей, з якими цікаво проводити час, гуляти, ходити в кіно, грати у різні ігри, робити уроки. Але не варто поспішно називати їх друзями, і ділиться найпотаємнішим. Адже існує таке поняття, як вигода. Можливо, деякі з них просто Вас використовують, щоб провести свій час, або щоб Ви до їм з уроками, або у Вас є крута комп’ютерна гра, якої у них немає і так далі. Тому, потрібно знати, хто відноситься до таких знайомих, а хто є справжній друг.

Дружба – високе почуття. Вступаючи в дружні відносини з людиною, ми вчимося зберігати чужі секрети, стаємо менш егоїстичні, і починаємо радіти і переживати за їх успіхи і падіння, як за свої власні. Дружба не має в собі носити зрада, підлість, користь і егоїзм.

Джерело: https://mykniga.com.ua/tvory/tvir-na-prislivya-druzi-piznayutsya-v-bidi.html

4,7(75 оценок)
Новые ответы от MOGZ: Українська мова
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ