Защебетав десь поблизу соловей. еломіркуй над прочитанил
1. Опрацюй форзац на початку підручника. Розкажи, коли і де народився
Тарас Григорович Шевченко.
2. Яку долю новонародженого Тараса побачила через вікно бабка-пови-
туха? Із вивченого в початкових класах про Т. Шевченка розкажи, чи
справдилися її слова в майбутньому.
3. Прочитай уривок від слів ... а ти, Тарасе, куди хочеш скрізь тобі шля-
хи відкриті... до кінця абзацу. Зроби висновок про те, які обставини
в дитинстві сприяли розвитку поетичного хисту майбутнього поета.
4. Чому мати називала малого Тараса волоцюгою? Наведи один приклад,
який підтверджує материну характеристику.
5. Про яку рису характеру малого Тараса свідчить його розповідь про за-
лізні стовпи, що підпирають небо?
6. Назви не менше трьох рис характеру Шевченка, які виявлялися вже
в ранньому дитинстві. Підтвердь кожну рису прикладами з твору.
Моя мама – найкраща мама у світі. І її руки випромінюють добро та світло. Колись вони сповивали мене і гойдали. А потім допомагали робити перші кроки. Вони заспокоювали мене, коли щось не виходило. Потім мамині руки перший раз збирали мені портфелика до школи. Мама тримала мене за руку, коли вела у перший клас.
Коли я хворію, мама обов’язково пригорне мене до себе, приголубить. Вона робить мені гарячий цілющий чай, приносить ліки. Ії ніжні руки, мабуть, вміють лікувати, і скоро я вже одужую.
Мамині руки трудящі, вони не знають спокою. Ці руки дуже рідко відпочивають. З ранку до вечора вони трудяться: на роботі, вдома. Своїми добрими руками мама готує нашій родині смачні сніданок, обід та вечерю. Вона турбується про нас не тільки словом, але й справами. Я навіть знаю слова з пісні, що присвячені маминим рукам: «Мамині руки - колиска моя. Хліб у долонях, що сонцем сія».
Ми не завжди цінуємо все, що для нас робить мама. Часом ми не слухаємося її, погано себе поводимо, або забуваємо подякувати за її турботу. Але дар від маминих рук – найдорожчий у світі. І про це потрібно пам’ятати. Дуже важливо віддячувати мамі за ласку її добрих рук. Можна до й по господарству, власноруч змайструвати для неї подарунок, принести їй якісь солодощі. Можна навіть просто підійти та поцілувати її теплі руки. І сказати слова подяки.