Фотограф або світливець — людина що створює фотографії за до фотокамери.Фотографи можуть бути професіоналами чи аматорами. Професіонали заробляють фотографією на життя, аматори знімають для задоволення.Робота фотографа може складати просту зйомку натюрморту, портрету, пейзажу і т.д., або зйомку і обробку матеріалу. Створення фотографії може бути як творчістю одного фотографа, так і роботою цілої групи людей. Наприклад, фотографа, асистента, візажиста, моделі, фуд-стиліста, декоратора, модел’єра і т.д.Професіонали часто поділяються на дрібніші спеціальності: фотожурналісти, весільні фотографи, модельні, рекламні, пейзажні, спортивні. Є такі, що займаються кількома видами зйомки.Фотограф, перш за все, демонструє на відбитку свій погляд. Саме тому, фотограф є митцем. З самого початку існування фотографії між фотографами та іншими представниками штуки існував конфлікт сприйняття фотографії. Перші вважали її мистецтвом, другі – технічним процесом. Але з часом більшість визнала те, що створення образу – це по-перше створення композиції, бачення та винахід, і вже по-друге – технічний процес обробки, який теж згодом став інструментом штукарів.Фотохудожник, це людина, яка створює і росповсюджує фотографії як «мистецтво», тобто людина, яка створює художні фотографії. Незважаючи на те, що завжди протиставлялася художня фотографія фотографії журналістській, комерційній (рекламній), побутовій – світлини, створені в цих сферах людської діяльності, нерідко ставали творами мистецтва.
Кореспондент. Доброго ранку. Я - Ганна, кореспондент журналу "Школяр". Чи є у вас пара хвилин, щоб відповісти на декілька питань?
Петро. Доброго ранку! Звісно, Ганно, із задоволенням. Мене звати Петро, я вчуся у восьмому "б" класі.
К. Скажіть, Петро, ким ви хочете стати, коли виростете?
П. Звісно, я хочу стати щасливою людиною.
К. А щодо професії? Ви вже знаєте, яку професію оберете?
П. Так. Я хочу бути лікарем.
К. А яким саме лікарем ви хочете стати? Лікарі бувають безлічі спеціальностей, як вам відомо.
П. Так, я це знаю. Я хочу стати хірургом-офтальмологом.
К. А чому саме така спеціальність?
П. Бо це - дуже важлива і благородна професія. Ці лікарі врятовують людині зір. Нещодавно моїй бабусі хірург-офтальмолог повернув змогу гарно бачити світ. Якби не цей лікар, вона напевно була б сліпа. К. Розумію. Але ж ви знаєте, яка це відповідальність? Не боїтеся?
П. Ні. Я буду дуже гарним хірургом. Я вважаю, що робити свою справу треба тільки відмінно.
К. Згодна з вами. Бажаю вам успіху. Дякую за інтерв'ю.