14. Прочитай порівняння. Що в них не так? Запиши пра- вильно. З одним (на вибір) склади речення. Німа, як сльоза; ясний, як жар; чистий, як сонечко; упертий, як риба; червоний, як цап.
1. Складним з різними видами зв’язку є речення Б. Коли на небі зарожевіла тоненька смужка, озеро почало прокидатися: на його поверхні з’явилися ледь помітні відблиски світла.
2. Складним із сурядним і підрядним зв’язком є речення А. Начебто звідусюди дивляться на тебе сині очі восени, й ти відкрито, відчуваючи душевне здоров’я, силу, теж дивишся в ті очі, що випромінюють приязнь і ласку.
3. Складне речення з Безсполучниковим і підрядним зв’язком утворюється, якщо до частини « Уранці вітер ущух, повітря стало прозорим...» додати фрагмент
В ... хоча небо все ще було затягнуте хмарами
4. Добрий приклад до кожного виду речення( один приклад є зайвим 1. Із сурядним і підрядним зв’язком Д. Тієї весни жодна чайка не гніздилася на луках, а всі притулились на островах, хоч як було там тісно. 2. Із сурядним і Безсполучниковим зв’язком Б. Осінь бісером синім, кра вишиває полотна туману, із-за хмар сонце іноді блисне, і стає все таки невпізнанним. 3. З підрядним і Безсполучниковим зв’язком В. Море тому й велике, що не нехтує дрібними річками: воно раде будь-якій воді. 4. Із сурядним, підрядним і Безсполучниковим зв’язком А. Добро- неначе пух: його розвіює найменший вітер, а ненависть- це чавун, який тисне, давить і розчавлює.
5. Пунктуаційну помилку допущено в реченні
Г. Коли тиша навшпиньки заходить у ліс, тоді листя горнеться до гіллячки, і вітер швидкокрилий лягає спати.
6. Доповніть речення кількома частинами так, щоб утворилася складне речення з різними видами зв’язку. Потрібно правильно харчуватися, потрібно любити фізкультуру, щоб бути здоровим, а не хворим та немічним.
•Активна лексика - це ті слова, які ми часто використовуємо. Активна лексика поділяється на загальновживані слова (наприклад: хліб, дорога молоко), та широковідомі терміни (наприклад: нація, принтер); •Пасивна лексика - це ті слова, які ми дуже рідко вживаємо, або ці слова зникають з активного використання. Пасивна лексика поділяється на: ♦ Неологізми - нові слова, які тільки починають з'являтися ( наприклад: ген, клонування, менеджмент); ♦ Архаїзми (застаріла слова) - слова, які вийшли із загального вживання (наприклад: рать, уста, перст); ♦ Історизми - ці слова тому вийшли із загального вживання тому, що вони позначали предмети, якими зараз не вживають (наприклад: челядь, отрок)
Німа, як риба
ясний, як сонечко
чистий, як сльоза
упертий, як цап
червоний, як жар
речення: Я намагався довести йому, що його думка невірна, але він упертий, як цап
Объяснение:
поставь лучший ответ