1.Виписати з поданих поєднань слів ті, які становлять словосполучення. Сонце і хмари, кошлата хмара, небо захмарилось, заворушилися повільно, краплі дощу, сяйнула блискавка, у небі, свинцеве небо, всміхнулося і згасло, всміхнулося кисло. 2. Розподіліть подані словосполучення на іменникові, числівникові , дієслівні. Перший у навчанні, янтарні зорі, сторінка підручника, записати правильно, шостий за списком, розпочати розмову, промені зорі, другий у черзі, говорити щиро. 3. Записати слова, вставивши , де потрібно ,апостроф, знак м’якшення. Хом…як, роз…ївся, мен…шість, без…ідейний, кр…якати, калинон…ці, сопіл…ці, урал…с…кий, україн…с…кий, горохв…яний, риб…ячий, сер…йозний. 4. Виконати синтаксичний аналіз словосполучень Уривок пісні, заспівати тихо, розповісти про цікаву книгу. 5. Виконати синтаксичний розбір речення За вікном танцюють маленькі сніжинки. Відчини для друзів свій дім! 6. Установити відповідність (1)Художник (2)одразу (3)вирізнив своє (4)творіння з – поміж багатьох інших. А обставина Б означення В додаток Г присудок Д підмет Зразок 1 – А 2 - Б 3 – В
Зазвичай я проводжу зимові канікули вдома, тому що на свята до нас приїжджають бабуся та дідусь або інші родичі. Ми всі разом готуємося до святкування – прикрашаємо дім та готуємо смачні страви. А потім усією родиною зустрічаємо Новий рік, зазвичай не спимо всю ніч.Зимові канікули дають змогу перепочити від навчання, поспілкуватися з близьким та присвятити час улюбленим заняттям. Взимку, коли надворі морозно, я люблю посидіти з книгою біля вікна та послухати музику. А коли випадає сніг, то я йду гуляти на вулицю. Усе навколо біле, здається, що ти потрапив у якийсь інший вимір. Так гарно навкруги! Можна покататися на ковзанках чи злетіти на санках з гірки, або навіть пограти в сніжки та зробити снігову бабу. Це завжди весело для усіх – і дітей, і дорослих.
Зимові канікули – чудова пора. Шкода, що вони швидко закінчуються, і ми знову маємо повертатися до школи. Але яскраві враження від добре проведеного часу допомагають у нелегкій справі навчання.