1. Однаковий звук позначають букви, підкреслені в окремих словах речення А Розум і чесність – найкращі якості справжньої людини.
Б На берег піщаний легко ступає нога.
В Любити Вітчизну й дбати про неї – обов’язок кожного з нас.
Г Біля джерела кружляли бджоли й джмелі.
2. Прочитайте речення (цифра позначає наступне слово).
Микола (1) зрання крутився, як (2) веретено, галасував так, що аж (3) відгомін ішов по кімнатах, та навмисне чинив (4) бешкет, бо не хотів читати книжки, (5) виразно декламувати (6) вірші, дотримуючись правил (7) вимови, відповідати на (8) запитання та розгадувати (9) загадки.
НЕПРАВИЛЬНО підкреслено букви на позначення наголошених голосних у всіх словах, позначених цифрами
А 1, 3, 5, 6, 9
Б 2, 4, 5, 7, 8
В 1, 3, 6, 8, 9
Г 2, 3, 6, 7, 8
Всі ми хочемо бути щасливими. Бажаємо цього своїм рідним, близьким. Але що ж являє собою щастя? Звичайно, для кожного воно трактується по-різному, інформує Ukr.Media. Але для більшості людей його складовими є здоров'я, успіх, взаєморозуміння…
Кажуть що щастя, як і здоров'я, помічаєш лише тоді, коли його губиш. А чому ж ми цінуємо, лише коли втрачаємо? У щоденній суєті не помічаємо краси природи, уваги близьких, посмішки дитини? Завжди кудись квапимося, боїмося чогось не заробити, не досягнути…
А, може, щастя поруч? Саме тут і саме зараз? А, може, добре там, де нас немає? А чи взагалі існує рецепт щастя? І які його складові? Адже настільки жадані слава, влада, маєтки не завжди приносять задоволення. І людина може мати все, але не бути щасливою у душі.
І лише тоді кожен починає шукає радості поза земними розкошами. На передній план виступає моральний спокій і мир у душі. А де його знайти у такому складному сучасному світі? Тільки Господь, який його сотворив, може дати сили витримати усі перипетії нашого життя.
Тож звертаймося до нього у кожній хвилині свого життя. Він єдиний не розчарову мо і одержимо. Все… І навіть щастя!